daire dekorasyonu

1+0 Ev Dekorasyon Modelleri

Bu tarz yani 1+0 evlerde daire dekorasyonu yapılırken alanın verimle kullanılmasına dikkat edilmelidir. Ne çok fazla ne de çok az eşya kullanmalısınız.

1+0 Ev Dekorasyon Modelleri

Yapmanız gereken şey doğru eşya kullanmaktır. Birden fazla amacı olan büyük eşyalar kullanmak dairenize şık ve modern bir hava katabilir. Örneğin kocaman bir masa kullanırsanız, bu masanın birden çok işleci olacaktır. Çalışma masası, toplantı masası, üzerine gerekli malzemeler konularak televizyon masası veya projeksiyon masası olarak kullanılabilir.

daire dekorasyonu

Daire dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken başka bir nokta ise perdelerdir. Perdeler odanızın süsüdür. Dairenin büyüklüğü ve tarzı göz önünde bulundurularak perde seçimi yapılabilir. Bu tarz dairelerde, daha çok daireye spor bir hava katacak ve az yer kaplayacak perdeler tercih edebilirsiniz. Stor perdeler, bu daireler için ideal bir seçenek olacaktır. Perdelerinizi tercih ederken seçimi açık renklerden yana kullanmalısınız. Bu açık renk seçimi dairenizin geneli için de iyi bir tercih olabilir. 

Evi dizayn ederken ayna kullanmak ışığın artmasını sağlayacaktır. Ayrıca büyün ihtiyaçlarınızı tek bir odada toplayan bu evlerde, daire dekorasyonu yaparken ihtiyacınız olan bütün alanları kişiselleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için paneller veya perdeler kullanabilirsiniz. Bunun bir başka yolu ise, örneğin iç içe olan oturma odası ve yatak odasını birbirinden farklı dekore etmektir. Bu tarz evlerde raflar hayat kurtarıcı rol oynar. Evinizde bolca ve açık renkli raflar kullanmalısınız, böylece depolama alanları oluşturarak odalarınızda bir eşya kalabalığı oluşturmamış olursunuz.

daire dekorasyonu
Ev, Daire Dekorasyonu Tasarım Uygulama Nasıl Olmalı?

Doğru mobilya seçiminin öneminden bahsetmiştik. Bunu göz önünde bulundurarak seçeceğiniz kanepenin yatak işlevi de taşıması hem işinizi kolaylaştırabilir hem de misafirlerinizi ağırlarken sıkıntı çekmezsiniz ya da yatak odası için almayı düşündüğünüz yatak, gardırop yatak özelliği taşırsa alandan tasarruf etmiş olursunuz. Daire dekorasyonu sırasında dikey dekorasyona önem göstermelisiniz. Bunu en basit şekilde duvar kağıtlarınızda bile uygulayabilirsiniz. Dikey çizgileri olan dubar kağıtları kullanmak evinizin daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Bu yöntemi kitaplığınızda da uygulayabilir ve tercihinizi dikey bir kitaplıktan yana kullanabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak için Qaraqalem İç Mimarlık Ofisi sayfamızı ziyaret edebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumunu Bırak

Your email address will not be published.

TurkishEnglishArabic