1+1 dairelerde dekorasyon fikirleri

1+1 Dairelerde Dekorasyon Fikirleri,1+1 Daire Dekorasyonları

Ev dekorasyonu yapılırken en çok üzerine düşünülen konulardan biridir. 3+1 ya da 2+1 evler bir kenara dursun 1+1 daireleri dekore etmek daha bir zordur. Dairenin çok geniş olması da çok küçük olması da dekorasyon için bir sorundur. Çünkü bu gibi durumlarda yeni dekorasyon fikirlerine ihtiyaç duyulacaktır. Dekorasyon sadece renk uyumu, malzeme kalitesi işi değildir. Dekorasyon aslında dekore edilen odanın ya da evin en kullanışlı hale getirilmesi işlemidir. Bu bağlamda 1+1 dairelerde dekorasyon fikirleri araştırılmalı, evin durumuna, duvarların konumuna ve evin genişliğine göre olan fikirler hayata geçirilmelidir.

Öncelikli tavsiyemiz yaşadığınız evde tüm yaşamınız hemen hemen aynı odalarda geçtiğinden daha düzenli ve kendinize has alanlar oluşturabilmek adına odalarınızı bölümleyebilirsiniz. Söz konusu alanları birbirinden ayırmak için farklı tiplerde aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Evi olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz. Nasıl mı? Tabi ki 1+1 dairelerde dekorasyon fikirleri sayesinde. Yatağınızı en uzak noktaya yerleştirmek eve gelenlerde bir derinlik algısı oluşturacağından eviniz olduğundan daha genişmiş gibi algılanacaktır. 

 1+1 dairelerde dekorasyon fikirleri nelerdir?

1+1 dairelerde dekorasyon fikirleri konusunda bir başka önerimiz ise evin yüksekliğini (tavan ile taban arasındaki) kullanmanız olacaktır. Evin küçük olması nedeniyle yatağınızı yere koymak yerine asma bir platform oluşturarak yatak şeklinde ev içerisinde tıpkı ranza sistemi gibi yatağınızı yerden yükseğe alabilir, yatak için kullanacağınız alanı farklı şeyler için değerlendirebilirsiniz.

Eğer yatağım yerde kalsın istiyorsanız da yatağınızın hemen ucuna koltuklarınızı koyarak yatağınızı aynı zamanda koltuk gibi de kullanmanızı sağlayacaktır.

1+1 dairelerde dekorasyon fikirleri nelerdir?

Evinizin küçük olması sebebiyle her alanı en ideal şekilde değerlendirmeniz gerekmektedir. Bu nedenle evinizde kocaman kitaplıkları unutmanız gerekmekte, bunun yerine duvar rafları kullanmak gerçekten hayat kurtarıcı bir çözüm olabilir. Bununla birlikte değinilmesi gereken bir diğer konuda mobilyalarınız. Ev için aldığınız tüm mobilyaların “bir başka iş için” de kullanılabilir olması gerekir. Örneğin açılır kapanır masalar, çok misafir geldiğinde kullanılabilir. Bunun yanı sıra çekyat tarzındaki koltuklar yeri geldiğinde açılarak yatak haline gelebilir. Duvarlarınıza tablolar eklemekten korkmayın, dümdüz duvar bir yerden sonra insanın ruhunu daraltacaktır. Tablolar az yer kaplayacağından sizlere çok zararı olmayacaktır.

Diğer dekorasyon fikirlerine göz atmak için anasayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorumunu Bırak

Your email address will not be published.

TurkishEnglishArabic