daire dekorasyonu

1+1 Ev Dekorasyon Modelleri

Küçük evleri dekore etmek oldukça zordur. Alanınız dar olduğu için yapacağınız plan oldukça önemlidir. Daire dekorasyonu planlanırken sahip olduğunuz alana uygun eşya seçmeniz gerekir.

1+1 Ev Dekorasyon Modelleri Nasıl Olur?

Bu tarz yani 1+1 evlerde çok amaçlı mobilyalar kullanmanız gerekir. Örneğin alt kısmında baza bulunan koltuklar tercih edebilirsiniz. Bu size bir misafir geldiği zaman kolaylık sağlayacaktır ya da büyüyüp küçülebilen portatif masalar tercih edebilirsiniz. Masanız için kullanacağınız sandalyeler yer kaplamaması adına kapanır sandalyeler olabilir.

daire dekorasyonu

Eğer eviniz Amerikan mutfağa sahipse, eşya seçiminizi buna uygun yapmalısınız. Odalarınız bir aradaysa daire dekorasyonu yapılırken oda bölücüler kullanabilir ve ekstra masraf etmemek için evinizdeki kitaplık ve dolapları bu amaçla kullanabilirsiniz. Bu tarz evlerde bütünlük sağlamak daha hoş bir görüntüye yol açar. Yani evinizi aynı malzeme ve renkleri kullanarak tasarlarsanız çok daha hoş sonuçlar elde edebilirsiniz. 

Renk seçimlerinize de dikkat etmelisiniz. Koyu renkleri fazlaca kullanmak alan açısından dar olan bu evi daha da boğabilir. Tercihinizin açık renkten yana olması daha doğru olacaktır ve eğer daire dekorasyonu ile uyumluysa araya griler de serpiştirebilirsiniz. Yüksek tavan, 1+1 evlerde size büyük bir avantaj sağlayabilir. Aslında bu avantajı kullanmak sizin elinizde. Örneğin, yüksek tavanlı bir evlerde yatağınızı biraz yüksek tasarlayarak boş kalan alt kısmı dolap olarak kullanabilir ve alandan tasarruf edebilirsiniz.

daire dekorasyonu
1+1 Daire Tasarımları

Bu tarz evlerde uygun olabilecek yerlere aynalar koyarak eve boyut kazandırmalısınız. Bu şekilde evinizin daha hoş gözüktüğünü görebilirsiniz. Evinizde daha çok ince uzun tasarlanmış mobilyalar kullanabilirsiniz. Bu evinize daha geniş bir görünüm kazandıracaktır. Daire dekorasyonu sırasında kullanacağınız tasarım otantik olursa bu evinizi oldukça sevimli gösterebilir. 1+1 evler kendilerini banyo ve mutfaklardaki çarpıcı tasarımlarla kendilerini çok daha iyi gösterebilirler. Böyle bir tasarım için banyonuzda ilgi çekecek bir seramik kullanabilirsiniz. Küçük metrekarelerde özel tasarımlar kullanıyor olmak 1+1 evinizi daha hoş gösterecektir. 

Bu tarz evlerin dekorasyonu için örnek daireler görmek ve profesyonel kişilerden fikir almak oldukça önemlidir. Siz de Qaraqalem İç Mimarlık Ofisi sayfamızı ziyaret ederek bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumunu Bırak

Your email address will not be published.

TurkishEnglishArabic