Bir Showroom Tasarlarken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Detay

showroom iç mimarlik

Showroom iç tasarımı, müşterileri çekmede ve sonunda onları tüm önemli satın alma işlemlerini yapmaya ikna etmede çok önemli bir rol oynar. Mağaza düzeni, raflar,ürün stantları ve yürüyüş yolları bir müşterinin ruhu üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Bir showroom tasarlarken aklınızda bulundurmanız gereken en önemli on detay bu yazımızda.

1.Marka temasına odaklanın.

Showroom iç tasarımı için uygun bir tema seçmenin en iyi yollarından biri, markanın kendisinin temasına odaklanmaktır. Showroom iç tasarımı tasarımında marka logosunun renklerini kullanın. İnsanların daha fazla dikkatini çekmek için ürünlerinizde özel ekranlar kullanın.

2.Yürüyüş yollarını hesaplayın. 

Yapacağınız Showroom iç tasarımı müşterilerinizin kullanacaklara iyi yürüyüş yoluna ihtiyacınız olacak. Bu, müşterinin showroom  alanında ürünleri net bir şekilde görmesine ve ayrıca mağazada daha fazla zaman geçirmesine yardımcı olduğu için önemlidir, bu da iyi bir satışa dönüşecek ve işletme için gelir getirecektir.

3.Duvarlarınızda niş oluşturun.

Duvar alanlarınızda niş oluşturarak ürünlerinizi sergileyebilir ve alan tasarrufu sağlayabilirsiniz. Yalnızca alan kazanmış olmazsınız, niş zeminlerinde seçeceğiniz duvar kâğıdı veya baskılı kumaş seçimleri ürünlerinizi ön plana çıkaraktır. Yapılacak olan niş içerisine gizli led aydınlatma tercihleri yaparak ürünlerinizi aydınlatmış olursunuz.

4.Aydınlatma ile yenilik yapın

Aydınlatma, showroom’unuzun genel görünüme ve algı hissine harikalar katabilir. Bu günlerde, iç tasarım pazarı, mağaza havasını bambaşka bir düzeye taşıyan alışılmadık aydınlatma seçenekleriyle dolu. Sıra dışı tasarımlar, renkler seçebilirsiniz. Ayrıca, her şeyin gözle görülebilmesi için ekran tercihleri yapabilirsiniz.

showroom iç mimarlik

5.Benzersiz stantlar seçin

QaraQalem showroom iç mimarları farklı türden ürünler için büyük hacimli ürün stantları tasarlayarak, ürünlerinizi sergileyeceğiniz stant tasarımları öneriyor. Örneğin, ayakka