qaraqalem-yeni-1
Mekân içinde estetik ve işlevselliğe önem verir, gece gündüz çalışır kalite, zaman ve takip sürecini de dengeleriz. Biz modern çağın gereksinimi olan estetiği mekânlarınıza uygulayarak size özgün yaşam alanları tasarlarız.

İletişim

Modoko 2.Cad. No:264/B Y.dudulu Ümraniye / İSTANBUL

+ 90 (216) 328 81 81
+ 90 (534) 300 30 40

info@qaraqalem.com
destek@qaraqalem.com

Sosyal Medya

Cafe Dekorasyonu İç Mimarlık Firmaları

Rekabetin her geçen gün daha kızıştığı günümüzde bazı sektörler var ki bunlar tasarımından sunumu, oturma düzeninden müziğine varıncaya kadar her şeye dikkat etmesi gerekiyor. Cafe dekorasyonu ise bunlardan bir tanesidir. Cafe dekorasyonu iç mimarlık firmaları arasında her zaman başarılı tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çekmiş olan firmamız 25 yıllık tecrübesiyle sektördeki yerini sağlamlaştırmıştır. Birçok farklı cafe tasarımına imza atarken hepsinde de farklılaşmaya da önem verdik. Bu fark sayesinde hangi malzemenin hangi teknikle kullanılması gerektiğini bilir ve uygulama aşamasında bu hususa çok dikkat ederiz.

Cafe dekorasyonunda tecrübe çok önemli bir konudur. Çünkü amaç sadece projenin en güzel halini çizip teslim etmek değildir. Çizilen projenin istenileni yansıtabilmesi içinde uygulayıcı bölümün mutlaka bu alanda uzman olması gerekir. Biz tasarım ve uygulama sürecini asla birbirinden ayrı tutmayız bunun için çizdiğimiz bir cafe dekorasyonunun en güzel şekilde sunulmasını sağlarız.

Cafe dekorasyonunda süreci yarım olarak değerlendirmek estetik beğeni yaratmanın ötesine geçemeyecektir. Bu nedenle projeye ait ön hazırlıklar yapılırken ilk olarak ihtiyaç programının tanımlanması ve bu program üzerinden her bir mekan ve o mekanlara ait eylem alanları için doğru ergonomi kurallarının belirlenmesini sağlarız.

Cafe Dekorasyonu Proje ve Uygulama

Cafe ve restoran projelerinde en temel alanlar yemek ve bar bölümleridir. Biz bu alandaki tasarımlarımızı yaparken müşterinizin konforunu ve göz zevkin bir arada düşünürüz. Bunun içinde her projenin yerine uygun olan çözümler kullanmayı tercih ederiz.  Yemek yeme alanları düzenlenirken hareket edebilir özelliğe sahip olması önemlidir. Özellikle cafe dekorasyonunda özgün tasarımlar kullanarak bu tasarımların zaman içerisinde ya da müşterinin isteğine göre şekillendirilebilir olmasına önem veririz. Alanın büyüklüğüne uygun olarak kullanılacak olan malzemenin seçimini sağlayarak yer değişimi esnasında da kimsenin rahatsız olmamasını sağlarız. Cafe dekorasyonunda masaların formu ve yerleştirilme biçimi ise alanın büyüklüğüne ve mekan içerisinde yaratılmak istenen görsel etkiye bağlı olarak değişecektir fakat bir kişinin rahat bir şekilde oturacağı masa ölçüsü de bellidir. Bunun için biz standartlar çerçevesinde hareket ederiz.

Cafe dekorasyonu yapılırken dikkat edilecek olan hususların bazıları ise şu şekildedir. Verilen hizmet çeşidi,, hitap ettiği yaş grubu, belirlemiş olduğunuz hedef kitle, cafenin yeri, cafenin büyüklüğü tüüm bunların birleşimi sonrasında ortaya iyi bir tasarım çıkmasının yanı sıra daha kullanışlı alanlarda çıkarılmış olacaktır.Eğer ki siz Cafenizin hem iş yapmasını istiyor hem de bulunduğu bölgedeki en beğenilen cafesi olmasını arzuluyorsanız o zaman dikkat etmeniz gereken bir takım önemli hususlar vardır. Bu hususlar ise şu şekilde sıralanabilir

Cafe Dekorasyonunda Kitle Seçimi

Her cafenin kendisine göre bir yaş kitlesi vardır. Eğer ki siz sunumunuzu farklı kitlenizi farklı tercih ederseniz o zaman başarı sağlamanız da mümkün olmayacaktır. Örneğin cafeniz bir okul yanındaysa o zaman hedef kitleniz öğrenciler olmalı ve cafe dekorasyonunu da mutlaka öğrencilere göre yapmanız gerekir.  Amacınız genç bir kitleye hitap etmekse o zaman cafenizi bölümlere ayırabilirsiniz. Mesela orta yaşlılar ve orta yaş üstü gruplar olarak 3 farklı bölüm de oluşturabilirsiniz. Gençler için bar tabureleri, renkli masalar, orta yaş grupları için daha resmi ve daha nizami masalar tercih edebilir ve bu grubu cafenin daha iç kısımlarında ağırlayabilirsiniz.

Biz QaraQalem iç mimarlık olarak tasarımını gerçekleştirdiğimiz cafe dekorasyonlarının tamamında bu hususlara dikkat ederiz. Bunun içinde proje aşaması öncesinde mekan incelemesi yaparak en doğru tasarımın oluşturulmasını hedefleriz.

Cafe Dekorasyonu Mobilya Seçimi

Cafe dekorasyonunun ön plana çıkarılması için mobilyaların etkisi çok büyüktür. Bunun için mobilya seçiminizi de mutlaka kendi kitlenize uygun olarak ve mekanın genel tasarımını bozmayacak şekilde düzenlemeniz gerekir. Klasik bir cafe olmak istemiyor ve sıradanlıktan kopmak istiyorsanız o zaman doğru adrestesiniz.