En Popüler Ev Dekorasyonları

Modern ev dekorasyonları günümüzdeki popülerliğini koruyor olsa da bunun yanı sıra pek çok farklı tarzda dekorasyonlar da vardır. Örneğin Minimalist tasarımlar da en az modern ev dekorasyonu kadar popüler niteliktedir. Gelin birlikte bu popüler tarzlara göz atalım. 

En Popüler Ev Dekorasyonları

  • Modern Ev Dekorasyonu

Modern ev dekorasyonları özellikle de 19. Yüzyılın sonlarından günümüze süregelmekte, popülaritesini sürekli korumaktadır. Her ne kadar seneler geçse de modernlik kavramıyla birlikte şekilleneceğinden kavram olarak hep aynı kalsa da güncelliğini hiç yitirmemektedir. Bu konu hakkında detaylı bilgi için Modern İç Mekan Tasarımı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli? konusuna göz atabilirsiniz.

  • Çağdaş Ev Dekorasyonu

Çağdaş/modern ayrımının arasında keskin çizgiler olmadığından bu iki tarz birbiriyle iç içe geçmiştir. Çağdaş ev dekorasyonları oluşturulurken trend model ve dekorasyonlara daha çok önem verilmektedir. 

  • Minimalist Ev Dekorasyonu

Minimalist ev dekorasyonları genellikle sadelikten yana olanların tercihi olmaktadır. Geniş ve ferah bir alan arayışında olanlar minimalist ev tasarımlarına göz atabilirler.

endüstriyel ev dekorasyon
  • Endüstriyel Ev Dekorasyonu

Endüstriyel tasarımlar genellikle restoran kafe gibi yeme içme mekanlarının şu sıralar gözdesi durumundadır. Ancak bu demek değildir ki ev dekorasyonlarında endüstriyel tasarımlar kullanılamaz. Evinizin görünümünü ve havasını değiştirecek bir tasarım olması pek mümkündür.

  • Yüzyıl Modernliği Ev Dekorasyonu

Yüzyıl modernliği ev dekorasyon fikirleri göze daha çok hitap ettiğinden çok tercih edilmektedir. Zarif ve temiz görünümüyle diğer dekorasyon tarzlarından ayrılmaktadır. Ancak bu tip dekorasyonlar diğer tarzlara göre daha pahalı olabilir.

  • İskandinav Ev Dekorasyonu

Basitliği ve sadeliğiyle ön plana çıkan İskandinav tarzı ev dekorasyonları da günümüzde epey rağbet gören tasarımlardandır. Düzenin ve açık renklerin bir arada gelerek kurduğu eşsiz uyum ile göze hitap eden, verimli dekorasyon tarzlarındandır.

geleneksel ev dekorasyon
  • Geleneksel Ev Dekorasyonu

Geleneksel ev dekorasyonları dediğimizde genellikle aklımızda doğu kültürü canlanmaktadır.  Bu aslında bir nebze doğrudur. Genellikle ihtişamlı, motif işlemeli halı ve dekoratif unsurlardan oluşan bu dekorasyon tarzının da pek çok seveni vardır.

  • Geçiş (Transitional) Ev Dekorasyonu

Geçiş tarzı ev dekorasyonları tek bir düzenden oluşmaz. Birden çok tarzın farklı özelliklerinin bir araya gelmesiyle oluştuğunu söylememiz mümkündür. Geleneksel ev dekorasyonlarının ve modern ev dekorasyonlarının pek çok niteliği geçiş tarzı ev dekorasyonlarında rastlanabilmektedir. Bu tarz da oldukça rağbet gören tasarımlardan birisidir.

Bunların yanında daha pek çok ev dekorasyon tasarımları elbette mevcuttur. Bu tasarımlar hakkında daha fazla bilgi için ofisimizi arayabilir ya da blogumuza göz atabilirsiniz.

Yorumunu Bırak

Your email address will not be published.

TurkishEnglishArabic