En Ünlü İç Mimarlık Firmaları

Öncelikle bir iç mimarın başarı oranı, kesinlikle not ortalamalarıyla ölçülecek bir durum değildir. Peki bir mimarın başarılı olmasındaki kriterler nelerdir? En ünlü iç mimarlık firmaları hangileridir demeden önce bu kriterlere bir göz atmak gerekir. 

En Ünlü İç Mimarlık Firmaları

Gerek evimizin gerekse ofisimizin iç dekorasyonlarının yapımında emekleri geçen iç mimarlardır. Türkiye’de yer alan iç mimarlar Mimarlık ve Mühendislik Fakültelerinin Mimarlık bölümünden mezundur. Genellikle bahsedilen iç mimarlar TMMOB’ya bağlı olan Türkiye İç Mimarlar Odası’na kayıtlıdırlar. Peki bir mimarın başarılı olmasındaki kriterler nelerdir? En ünlü iç mimarlık firmaları hangileridir demeden önce bu kriterlere bir göz atmak gerekir.

Öncelikle bir iç mimarın başarı oranı, kesinlikle not ortalamalarıyla ölçülecek bir durum değildir. Sektörün içerisinde çok yüksek puanlarla mezun olmuş mimarların, tekdüzelikten öte gidemeyen tasarımlarının yanı sıra puanı o kadar yüksek olmasa da yaratıcı tasarımlara imza atmış iç mimarlarla pek sık karşılaşılmaktadır.

en ünlü iç mimarlık firmaları

Çoğu iç mimar genellikle mezun olur olmaz kendisine ofis açarak işlerini bu şekilde yürütebileceğini düşünür. Elbette bu durum yanlıştır diyemeyiz ancak bu durum pek tasvip edilmez. Bunun sebebi sektörde henüz deneyimi olmayan birinin iş alma ihtimalinin diğer iç mimarlara göre daha düşük olmasıdır. En ünlü iç mimarlık firmaları arasında daha önce hiç deneyimi olmayan, yeni mezun bir iç mimarın açtığı firma olmamıştır.

en ünlü iç mimarlık firmaları

İç mimarların bir diğer başarılı olma kriteri de yaptığı tasarımlardır. Referansları ne kadar çok ve göz dolduran cinstense iç mimar bir o kadar başarılı sayılacaktır. İç Mimarın başarılı sayılması çalıştığı iç mimarlık firmasının da başarılı olarak görülmesini sağlayacaktır. Gelelim en ünlü iç mimarlık firmaları konusuna. Türkiye üzerinde pek çok başarılı iç mimarlık firması vardır. Bunların en ünlüleri yaptığı projeler ile adını büyük harfle yazdıran Qara Qalem İç Mimarlık Ofisidir.

Qara Qalem İç Mimarlık ve Proje Tasarım Ofisi Türkiye’nin pek çok yerinde yaptıkları konut, Ofis, Otel, Restoran ve kulüp gibi mekanların tasarımlarının yanı sıra küçük işletmeler ve mağazalarla da ilgilenerek sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın enlerinden olma yolunda ilerlemektedir.

qaraqalem İç Mimarlık Firması, en ünlü iç mimarlık firmaları arasında adeta yeşeren bir fidan gibidir. Kurulduğu günden bu yana pek çok özgün tasarıma imza atmış, pek çok olumlu referans edinmiştir.

Yorumunu Bırak

Your email address will not be published.

TurkishEnglishArabic