Ev Dekorasyonu Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dekorasyon sürecinde kafanıza takılan pek çok soru olabilir. Endişe etmeyin, qaraqalem iç mimarlık ofisi olarak daima sizlere en iyi hizmeti veriyoruz.

Ev Dekorasyonu Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dekorasyon işlemleri genellikle sizlerin zevklerine ve hayat tarzınıza göre şekillenmektedir. Dekore ettiğimiz evlerinizde kendinizden esintiler bulmanız olasıdır. Asıl tasarım ve dekorasyonun da zaten böyle olması gerekir. Eğer evinizde aradığınız huzuru bulamıyorsanız belli ki tasarım konusunda işinde uzman biriyle çalışmamışsınız. Ancak endişe etmenize gerek yok az önce de bahsettiğimiz gibi qaraqalem iç mimarlık ofisi olarak daima sizlerin hizmetindeyiz.

Gelin dekorasyon sürecindeki özellikle de ev dekorasyonu konusunda nelere dikkat etmelisiniz inceleyelim. Ev dekorasyon firmaları tercihlerinizi her ne kadar göz önünde tutuyor gibi görünseler de pek çoğu kendi bildiğini okur. E haliyle ortaya da sizinle gram alakası olmayan tasarımlar çıkar. Ev dekorasyon iç mimarlık konuları işte bu nedenle önemlidir. İyi bir iç mimarla çalışmak size gerçek tasarımın nasıl yapıldığını gösterebilir.

Ev dekorasyonlarını yaparken mutlaka şu adımlara dikkat etmeniz gerekmektedir:Evinizin tarzı
Evinizin tarzı, sizi mutlaka ama mutlaka yansıtmalıdır. Sizi yansıttığı gibi üstelik bu tarz evinizin diğer dekorasyon sürecine de epey etki edeceğinden üstüne düşünülmeli ve doğru karar verilmelidir.

Evinizin duvarları

Evinizin boyutlarına göre duvar rengini seçmelisiniz. Örneğin evinizin boyutu küçükse ve az ışık alıyor ise ışıklandırmanız için renk konusunda açık tonları tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Evin zemini

Evinizin zeminini de özenle seçmeniz gerekir. Az önceki bahsettiğimiz ışık konusundaki öneriyi burada da yapacağız. Evinizin ışıklandırması yeterli gelmiyorsa koyu renklere burada da yönelmemelisiniz. Yerleri tercihinize göre parke, granit, taş gibi malzemelerle döşeyebilirsiniz.

ev dekorasyonu, ev dekorasyon firmaları, ev dekorasyon iç mimarlık

Pencereler için perde

Evinizin dekorasyonunun tamamlayıcısı olan perdeleri mobilya ve duvar rengine göre seçmelisiniz. Birbiriyle uyumsuz olması ilerleyen zamanlarda can sıkıcı olabilir.

Evin aydınlatması

Evinizin aydınlatmasına muhakkak özen göstermelisiniz. Eviniz yoğun olarak gün ışığını alıyorsa çok sıkıntı olmasa da gün ışığından da mahrumsanız odanızı aydınlatmak için daha güçlü ampüller veya çeşitli spot ışıklardan faydalanabilirsiniz. Işığın renkleri de bu noktada önemli olmaktadır. Örneğin dinlenme alanları için sarı ışık daha çok tercih edilirken çalışma alanlarında daha çok beyaz ışık tercih edilmektedir.

ev dekorasyonu, ev dekorasyon firmaları, ev dekorasyon iç mimarlık

Dekoratif aksesuarlar

Elbette duvarlarınızı da çok boş bırakmamalısınız. Dekoratif aksesuarlar dediğimizde her ne kadar akla vazo, biblo gibi şeyler gelse de tablolar da dekoratif bir aksesuardır. Duvarlarınızı özellikle de boşluk hissi yaratan alanlarda güzel tablolarla doldurmak evinizi şık gösterecektir.

İşte tüm bu noktalara ev dekorasyonu yapılırken özen gösterilmesi gerekir. Önerimiz ise mutlaka ev dekorasyon firmaları gibi bu iş ile ilgilenen iç mimarlardan yardım alınması yönünde.

Yorumunu Bırak

Your email address will not be published.

TurkishEnglishArabic