qaraqalem-yeni-1
Mekân içinde estetik ve işlevselliğe önem verir, gece gündüz çalışır kalite, zaman ve takip sürecini de dengeleriz. Biz modern çağın gereksinimi olan estetiği mekânlarınıza uygulayarak size özgün yaşam alanları tasarlarız.

İletişim

Modoko 2.Cad. No:264/B Y.dudulu Ümraniye / İSTANBUL

+ 90 (216) 328 81 81
+ 90 (534) 300 30 40

info@qaraqalem.com
destek@qaraqalem.com

Sosyal Medya

[vc_row use_row_as_full_screen_section=”no” center_bck_image=”no”][vc_column][vc_column_text]

Fransa Cafe Restaurant, Tasarımı  

Fransa cafe restaurant, tasarımı  hakkında bilgiler verirken öncelikli olarak şunu söylemek isteriz ki, dekorasyonun önemli olduğu günümüzde firmalar rekabet çerçevesinde kendilerini sürekli geliştirmeye önem veriyorlar. Gelişim dışa dönük olduğunda ilk dikkati çeken tasarım olurken tasarımın kendi içerisinde de farklılıklarını ortaya çıkarmak çok önemli. Bugün Türkiye’de iç ve dış mekan tasarımında dikkat edilmesi gereken pek çok önemli nokta olduğunu biliyoruz. Özellikle iç mimari süreçte dekorasyona farklı dokunuşlar uygulanması mekanın ayrıcalığını daha göz önüne çıkaracaktır.

İşletmelerin kendi içerisinde bir yarış halinde olduğunu söyledik dolayısıyla zincir markalardan tutunda tek bir işletmeye sahip olan firmalar bile rekabet çerçevesinde kendilerini yenilemeye özen gösteriyorlar. Bunun içinde iç mekan tasarımı şık olan cafe ya da restoranlar her zaman tercih edilen konumda oluyor.  

Cafe ve restoran tasarımı bize gösteriyor ki artık insanlar yalnızca bedenleriyle değil aynı zamanda ruhlarını da doyurmak istiyorlar. Bunun içinde tercih her zaman kaliteli mekanlardan yana oluyor. Sıradan bir dekorasyona sahipseniz o zaman sektörde tutunma gibi bir lüksünüz olmayacak bunun için önceliğiniz doğru adımları atarak cafe ya da restoranınızı şekillendirmek. Fransız tarzı tasarım ise bu noktada dikkatleri son zaman da kendisine çekiyor. Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından pek çok kişi tasarımda Fransız modellerine ilgi duyarken Türkiye’de de villa ya da ofis tasarımı konusunda farklılaşma kendisini gösteriyor.

Fransa Villa Tasarımı 

Fransa villa tasarımı, hazırlanırken yalnızca yaşam alanı değil insanın ruhunu dinlendirdiği bir mekan olmak zorunda. Genellikle şehrin dışında olan villalar huzurun, ihtişamın ve lüksün kesişme noktası olarak kabul ediliyor. Bunun için yeni bir villa almak ya da sıfırdan villa yaptırmak isteyenler tasarıma çok önem veriyorlar.

Villa denildiği zaman ilk akla gelen Rönesans dönemine ait yapılardır. Gösterişli olan bu yapılar aslında müstakil evler olarak da bilinmelidir. Lakin iç ve dış dekorasyonun daha da önemseniyor olması villaya bakış açısını daha da farklılaştırıyor. Villa tasarımında iç mimari çok önemlidir. Çünkü mekan içerisindeki albeninin artırılması ancak mimarinin başarılı bir şekilde yapılması neticesinde ortaya çıkarılacak bir sonuçtur.  Villa tasarlanırken öncelik konfor ve huzurdan yana olmalıdır. Bunun içinde villa içerisine giren ışığın fazla olması gerekir. Doğal ışık içerideki dekorasyonu etkilerken işlevselliğe önem verilmiş olan kullanım alanları da villanın kullanımını kolaylaştıracaktır. 

Villa dekorasyonu denildiği zaman yalnızca duvarlar, zemin ya da tavan olarak değerlendirilmemesi gerekir. Bir iç mimar dekoratif anlamda özelliğe sahip olan her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmek zorundadır. Evin bir yaşam alanı olduğu unutulmamalı ve karaktere bürünmesi gerektiği ortaya çıkarılmalıdır. Bir evin yaşıyor olabilmesi için öncelikli olarak evin karakterinin olması gerekiyor. Bunun içinde projeye başlamadan önce villanın hangi konseptte olacağının kararlaştırılması gerekir. Konsept belirlemesi kişinin tercihine göre yapılır. İç mimar ise belirlenmiş olan konsept doğrultusunda en iyisini yansıtmaya çalışacaktır. Biz Kara Kalem iç mimarlık olarak hazırladığımız villa tasarımında ayrıcalıklı olmaya özen gösteririz. Ve bu özenimiz de sizin villanızın konseptini çok daha iyi yansıtmasını sağlayacaktır.

Firmamız yalnız villa tasarımı değil aynı zamanda ofis tasarımı konusunda da başarılı örneklere imza atmıştır. Sitemiz üzerinde birçok ofis örneği mevcuttur.

Fransa ofis tasarımı   

Fransa ofis tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta müşterilerinizin ofis içerisine girdiğinde kendisini güvende hissedebilmesidir. Üzerindeki gerginliğin atılabilmesi için aydınlatma bu noktada önemli bir rol oynar. Müşteriniz ofisinizden içeri girdiğinde kendisini güvende hissettikten sonra sizinle çalışmaya karar verecektir. Ofis tasarımında müşterileriniz kadar çalışan personellerinizi de düşünmek zorundasınız. personel kendisini temiz, hijyenik ve nezih bir ortamda çalışırken daha enerjik hissedecek dolayısıyla bu onun performansını da olumlu yönde etkileyecektir.

Ofis tasarımında önceliğiniz renkler olmak zorunda. Markanızın renklerinin kullanılması sizi daha ön plana çıkarırken masa düzeninden koltuk seçimine kadar hepsinin birbirine uyum içerisinde olması gerekir. Ofis içerisindeki konsept duvarlar, zemin ve tavanla bir bütün halinde olurken ofiste bulunan herkes bu huzuru aynı anda hissedebilmelidir. Ofis içerisindeki yerleşik düzen işinize yansır ve bu da sizin gelecekteki başarınızı artırarak bir adım daha önde olmanızı sağlar.

Sitemiz üzerinden ofis tasarım örneklerimizi inceleyebilirsiniz.

 

[/vc_column_text][eltd_portfolio_list type=”masonry” masonry_columns_number=”mas_three” shader_background_style=”common_background_color” enable_pagination=”yes” pagination_type=”load_more” pretty_photo=”no” link_target=”_self” order_by=”date” order=”DESC” filter=”no” selected_projects=””][/vc_column][/vc_row]