Genç Odası Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?

Günümüzde gençlerin evde kuşkusuz en çok vakit geçirdiği yerler odaları. Özellikle pandemi sürecinde fark ettik ki bu kadar çok vakit geçirilen yerler uzun süreli kullanıma uygun, ferah ve de estetik olmalı. Tüm bunlar için oda dekorasyonu çok büyük bir önem taşıyor. Bu noktada odanın büyüklüğüne göre eşya seçimine dikkat etmemiz gerek.

Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Odadaki eşya fazlalığı sadece göz yormakla kalmaz fiziksel kısıtlamayı da beraberinde getirir bu yüzden küçük metrekareli odalarda daha kullanışlı ve az eşya tercih etmeliyiz. Daha büyük odalarda ise keyfi eşyalar odanın tarzına göre seçilerek güzel bir ahenk yakalanabilir.

Peki, oda dekorasyonu yaparken odamıza şıklık ya da estetik kazandıracak fikirler neler olabilir?

Örneğin salıncağa kimse hayır demez. Odaya hem şık hem eğlenceli bir hava katar. Bunun yanı sıra günümüzde genç odalarında renkli ya da beyaz led ışık kullanımı gittikçe popülerleşiyor. Bu ışıkların şiddeti de ayarlanabilir olduğundan gençlere büyük kolaylık sağlıyor. Ders çalışmak ya da kitap okumak istedikleri zaman çoğu zaman ayrıca bir ışığa gerek kalmıyor.

oda dekorasyonu

Ayrıca çalışma masalarını da güneş alan bir yere konumlandırmak da onları sabah masa lambası zahmetinden kurtaracaktır. Günlerinin yadsınamayacak bir kısmını bu masada geçirdikleri için güneşten faydalanmada ekstra yarar sağlayacaktır.

Poster ya da tablo kullanımı da genç odalarına hoş bir hava katarak göz dolduracaktır. Bir boy aynası da odanın daha ferah daha geniş görünmesini sağlayacak, kombin seçimlerini kolaylaştıracaktır. Eğer varsa aynayı giyinme odasında kullanmak daha faydalı olacaktır.

oda dekorasyon

Giyinme odalarında ise gençler için küçük bir aksesuar dolabı veya makyaj masası eşyalarının hem toplu hem şık görünmesini sağlayacaktır.

Tüm bunların yanında oda dekorasyonu, kullanacak gencimizin hobilerine, zevklerine göre çeşitlilik gösterebilir. Örneğin odanın köşesine konulmuş gitar, piyano gibi enstrümanlar odaya şık ve bohem bir hava katacak, kullanımı kolaylaştıracak ve ekstra bir depolama alanı zahmetinden kurtaracaktır.

 Ayrıca oda dekorasyonu yaparken eşya seçimlerinin yanı sıra duvarların rengi de oda sahibinin tercihine bağlı olsa da açık renkler her zaman odayı daha ferah daha temiz daha büyük gösterecektir. Koyu renkler kısa süreli kullanımda şık bir görünüm sağlasa da uzun vadede odayı boğacak ve daha basık bir görünüm sunacaktır.

1 Yorum

  • اسکیت dedi ki:

    I like what you guys are usually up too.
    This kind of clever work and coverage! Keep
    up the good works guys I’ve included you guys to my blogroll.

Yorumunu Bırak

Your email address will not be published.

TurkishEnglishArabic