Küçük Ev Dekorasyonu Püf Noktaları

Küçük Ev Dekorasyonu Püf Noktaları Nelerdir?

Küçük bir eve taşınacaksınız veya oturduğunuz küçük evi yeniden dizayn etmek istiyorsunuz. Bu tarz evlerde dekorasyon konusunda iyi bir araştırma yapmak ve profesyonel bir yardım almak önemlidir. Şimdi küçük ev dekorasyonu püf noktaları hakkında biraz bilgi edinelim. Küçük evlerde metrekare çok çok önemlidir ve alanı verimli kullanmak zorundasınızdır. Bu evler için oturma grubunuzu köşe takımlarında yana kullanıp alandan tasarruf edebilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz gibi küçük evlerde eşya seçimi çok önemlidir. Evinizde ihtiyacınızı karşılayacak şekilde az eşya olmalı. İhtiyaç fazlası eşyalardan hemen kurtulmalısınız. Bunun yanında mesela hem sehpa hem de masa olan mobilyaları tercih edebilirsiniz. İçerisinde gizli bölmeleri olan ama çok yer kaplayan dolaplar da bu evler için tercihiniz arasında olabilir.

2021 Salon Dekorasyonu Fikirleri

Bunların dışında bu tarz evlerde renk seçimi oldukça önemlidir. Seçeceğiniz renkler ne kadar koyu olursa, eviniz de daha dar görünecektir. Açık renkler seçerek evinize ferah bir hava katmalısınız. Küçük ev dekorasyonu püf noktaları kapsamında dikkat etmemiz gereken bir diğer nokta da misafir ağırlayacak yerimiz olmayacağından yatak olabilen koltuklar seçmeniz olacaktır. Aynı zamanda bu koltukları sandıklı tercih ederseniz içerisine eşyalarınızı da gönül rahatlığıyla yerleştirebilirsiniz. Küçük evlerde mutfak dar olacağından salon ve mutfağı birleştirerek alanı daha ferah gösterebilirsiniz. Yani Amerikan mutfak kesinlikle doğru bir seçim olabilir. Bunun yanında çocuklu aileler için ranzalı yatak alandan tasarruf etmek açısından çok doğru bir seçim olacaktır.

Bu tarz küçük evlerde daha çok fonksiyonel mobilyalar tercih etmelisiniz örneğin duvara sabitlenip açılabilen masalar gibi. Bunun yanında duvara monte ettiğiniz bir televizyon ve fonksiyonel bir TV sehpası alanınızın daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca eviniz için seçeceğiniz aynalar da önemlidir ve evinize genişlik hissi katacaktır. Küçük ev dekorasyonu püf noktaları için dikkat etmemiz gereken bir şey de halılarıdır. Açık tonlu ve sade desenli halılar evinizi geniş göstermesi açısından doğru seçimler olacaktır.  

Bu konu hakkında daha çok bilgi sahibi olmak için Qaraqalem İç Mimarlık Ofisimizle iletişime geçebilir ve bizlerden yardım alabilirsiniz.

Yorumunu Bırak

Your email address will not be published.

TurkishEnglishArabic