Lüks Ofis Dizaynları

Lüks Ofis Dizaynları Fikirleri

Teknolojinin ve modanın ilerlemesiyle birlikte buna paralel olarak tasarım ve dekorasyon alanında da neredeyse her gün yenilikler ve gelişmeler olmaktadır. Her alanda olduğu gibi dekorasyon ofis dizaynlarında da oldukça önemli bir noktadadır. Az eşyadan oluşan, sade mobilyaların ve düz renklerin tercih edildiği ofis tasarımları artık geçmişte kalmış ve yerini lüks ofis dizaynları almıştır. Günümüzde artık bir çalışma alanı yalnızca çalışan kesime göre değil, ortamda bulunacak herkese göre ayarlanmakta ve buna göre tasarlanmaktadır.

Modern Ofis Tasarımı Nasıl Yapılır?

Lüks ofis dizaynları bir bakıma çalışma alanlarınızı kendi zevkinize ve isteğinize göre tasarlama imkanı sunmaktadır. Hem ofisinize gelen müşterilerin veya konukların konfor bulacağı şık ve etkileyici bir mekan hem de sizin çalışma standartlarınıza ve göz zevkinize uyacak bir alan tasarımı şansı sunmaktadır. Bu konuda yeni bir ofis açacak veya var olan ofisinizin havasını ve tarzını değiştirecekseniz, alanında uzman, başarılı işlere imza atmış bir iç mimar ile çalışmak hem doğru tercihler yapmanıza yardımcı olacak hem de değişim ve tasarım sürecini hızlandıracaktır.

Ofis tasarımı hakkında aşağıda yazacağımız maddeler de yol haritası çizmenize yardımcı olacaktır. Öncelikle lüks ofis dizaynları mevcut çalışma alanınızı yalnızca masa ve sandalyeden ibaret olmaktan çıkarır ve iç mekana resmen ruh kazandırır. Bu noktada en önemli konuların başında ise aydınlatma gelmektedir. Bir mekanı ne kadar lüks ve şık dizayn etseniz de uygun aydınlatma kullanılmadıysa hiçbir işe yaramayacaktır. Bu neticede hem çok göz yoran hem de aydınlatmada eksik kalan ışıklandırmaları tercih etmemelisiniz. Seçtiğiniz mobilyaya, ofisinizin pencere yani doğal aydınlatma tipine göre bir ışıklandırma tercih etmeniz doğru olacaktır.

Aydınlatmadan sonraki konu ise iç tasarımın çalışma verimini arttıracak tarzda olmasıdır. İç sıkan, boğucu renklerden ziyade hem canlılığı hem ferahlığı bir arada sunan renkleri tercih etmelisiniz. Ayrıca dar alanlara çok eşya sığdırmak yerine ofisinizi yeterli düzeyde ve birbiriyle uyumlu aksesuarlar ile dekore etmeniz ofisin havasına şıklık katacaktır. Lüks ofis dizaynları hakkında daha fazla bilgi almak ve bir yol haritası oluşturmak için Qaraqalem İç Mimarlık Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorumunu Bırak

Your email address will not be published.

TurkishEnglishArabic