Mağaza Tasarımı

Mağaza Tasarımı

Mağaza tasarımı yapan firmalar deneyimli insanlar tarafından bu hizmeti veren çalışanlara sahiptir. Bu nedenle profesyonel bir mağaza tasarımı olsun istiyorsanız öncelikli olarak işini doğru yapan kişilerle çalışmanız gereklidir. Mağaza dekorasyonunda tasarım çok önemli bir konudur. Mağazanızdan içeri giren insanlar ilk olarak nezih bir ortama girdiklerinden emin olmak zorundadır. Yani ortamın sadece temiz ve güzel kokulu olması değil aynı zamanda göze de hitap ediyor olması gerekiyor. Güzel tasarıma sahip olan bir mağaza her zaman ilgi görebileceği gibi insanları da alıma doğru sürükleyecektir. Yenilik her zaman insanın enerjisini yükselten bir konudur. Var olan mağazanızın tasarımını yenilerken bu alanda uzman bir markayla çalışmak ise sizin hayalinizdeki mağazaya erişiminizi kolaylaştıracaktır. Tasarım noktasında yapacağınız her adımın satışlarınızı olumlu yönde etkileyeceğini asla unutmamalısınız. Bir mağaza farklı satış politikasına sahip olarak hazırlanmış bir tasarıma sahip olduğunda müşteri de aradığını kolaylıkla bulabileceğinden dolayı kaliteniz sektörünüz içerisinde daha fazla artmış olacaktır.

İlgini Çekebilir:  İstanbul İç Mimarlık Firmaları

Mağaza tasarımı yalnızca eşyaların tek tek raflara dizilmesi şeklinde tanımlanamaz. Kıyafetlerdeki farklılığı hissettirebilmeniz için kombini doğru tercih etmeniz ve müşterilerinizin de bunları fark edebilmelerini sağlamanız halinde mümkün olacaktır. Tasarım odaklı yapılacak bir dizayn içerideki albeniyi de artıracaktır.

 

Mağaza Tasarımı firmaları

Tasarım konusunda iç mimarların genel olarak zorlandıkları en önemli tasarımların başında mağazalar gelir. Çünkü mağazaların dekorasyonunda kullanılan araçlar bir ev tasarımı ya da villa tasarımına göre  sınırlıdır. Mağazanızda yapacağınız değişikliklere değil bunun yanı sıra iç mimarın da modadan anlıyor olması gereklidir. Mağaza proje ve dekorasyon firmaları içerisinde profesyonellerle çalışmak size çok fazla şey kazandıracaktır. Bir mağaza tasarlanırken en önemli şey tarz yaratabiliniyor olmasıdır. Farklı kıyafetler ancak doğru pazarda satılabilir. Önemli olan ise bu ürünleri nasıl pazarlayabileceğinizle alakalı bir durumdur.

Mağaza tasarımı yapılırken mekan içerisinde mankenler de kullanılıyor ve bu mankenler tasarımın bütün haline getirilebilmesi konusunda önemlidir. İnsanların dikkatlerini tek bir alana ya da nesne üzerine toplamamak ve içeride genel bir algı oluşturmak gerekir. Mağaza içerisine giren bir insanın içerideki tüm vitrin, kıyafet ve sergiyi gezmesi için fark etmeden onu yönlendirmeniz gerekiyor. Yönlendirmelerde tasarım birbirine geçişlerle yavaş yavaş hareket etmeli ve müşteri nasıl hareket ettiğini fark etmemesi gerekir. İçeri giren birisi çıkabilmek için her rafın önünden geçmeli ve urunu görebilmelidir. Ürünlerin yerleşimi ise fiyat odaklı olabilir. Ön planda daha uygun ürünlerin sergileniyor olması dikkat çekebilir. İndirim ve kampanya bölümleri ise farklı bir dizaynla daha öne çıkarılabilir. Bu vitrinin zaman zaman değiştirileceği göz önünde bulundurularak kullanılan renklerde dikkat etmeli.