Modern Mutfak Tasarımı ve Dekorasyon

Siz değerli takipçilerimiz, tasarım ve dekorasyon konusunda araştırmayı seven ve yenilikçi fikirler arayan değerli okurlarımız için Karakalem İç Mimarlık ve Dekorasyon olarak modern mutfakların tasarım ve dekorasyonları ile ilgili fikirlerimizi ve bilgilerimizi paylaşmak istiyoruz.

Konu ev dekorasyonu olduğunda modern tasarımları tanımlamak diğer stillere göre biraz daha zor olabiliyor çünkü her ev sahibine ait modern tasarım çizgileri farklı olabiliyor. Bunun nedeni ise modern dekorasyon ve tasarımın çok sayıda farklı tarza ve biçime sahip olabilecek esnekliğe sahip olmasından kaynaklanıyor.

En basit ifade ile anlatmak istersek modern tasarım ve dekorasyon tarzları, klasik tarzlarda gördüğümüz süslü ve gösterişten uzak durarak daha çok konforlu, ergonomik ve işlevsel yer vermekte. Gösterişli estetik anlayışına göre daha çok yalın ve sadelik olan estetik tarzlar ile bir araya getirir.

Fakat bunun nasıl yapıldığı, modern bir atmosfer yaratılırken nasıl bir tasarım kullanıldığı ve daha başka hangi tarzlar ile işbirliği içinde olduğu kişisel bir tercih olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle modern dekorasyon tanımladığımız şey bazı temeller üstüne kurulmuş ama aslın her yaşam alanında oldukça belirgin farklılıklar gösteren dekorasyon biçimidir. Mutfaklar söz konusu olduğunda bu farklılıklar kendisini daha çok gösteriyor. Yani belirgin yada kesin olarak tanımlayacağımız bir modern mutfak tasarımı mevcut değil. Ancak mutfaklar fazla bir şekilde aktif kullanılan, çok işlevsel yaşam alanları oldukları için modern mutfak tasarımlarının fonksiyonellik ve ergonomi konusunda bazı temeller kesin gibidir. Kullanım kolaylığı açısında diğer tarzlara açık ara bir üstünlük sağlamakta olan modern mutfak ünitelerinde bugün en çok tercih sebebi olan tasarımlar arasında yer almakta.

Modern Mutfaklar için Olmazsa Olmazları Nelerdir?

Modern tasarım ve dekorasyon tarzının esas noktası, şehir hayatının gereklilik ve ihtiyaçlarına uyum sağlayan kullanım kola