Modern Rustik Salon

Doğallığın moda olduğu zamanlar içerisinde öne çıkmış modern rustik tasarım anlayışıyla mekanları baştan yaratmak elinizde! Gelin rustik tasarım hakkında bilgilenelim.

Tasarım ve mimari, geçmişten günümüze her alanda önemli olmuş ve hızla gelişim göstermiştir. Zaman içerisinde ortaya çıkan mimari akımlar, yeni tasarım stilleri doğurmuş ve her dönemin ünlü bir dekorasyon tarzı olmuştur. Günümüzde ise en çok tercih edilen tasarımlardan biri rustik tarzdır. Kelime anlamı olarak incelendiğinde rustik, kırsal kesimle ilgili olan anlamına gelmektedir. Modern rustik tasarım ise tam olarak bu anlamı içermekte ve doğallıktan yana bir estetiği savunmaktadır.

Modern İç Mekan Tasarımı

Son dönemlerde en çok tercih edilen dekorasyon türlerinden biri olan rustik, kimi kafe tarzı işletmelerin, ofislerin ve evlerin salonlarının da tercih noktalarından olmaktadır. Modern rustik salon tasarımları hakkında bilmeniz gerekenlerden ilki, renk tercihi olacaktır.

Doğallıktan yana bir tutumunuz varsa ve evinizin en çok kullanılan bölümlerinden biri olan salonunuzu bu havaya bürümek istiyorsanız, modern rustik salon sizler için uygun tercih olacaktır. Bu noktada renk seçeneklerinde genellikle ağacın gövde tonları tercih edilmektedir. Rustik tasarımda en çok kullanılan hammadde ahşaptır ve bu neticede yapılan dekorasyonlarda da ağaçların doğal renk tonları bozulmadan kullanılmaktadır. Zaten rustik dekorasyonun temelinde fazla işlem görmemiş hatta yıpranmış, eskitme tarzında tasarımlar yer almaktadır.

Mobilya tercihini doğal ağaçlardan yana kullanarak dağ evi görünümü kazandırabileceğiniz gibi duvarlara ve salonun diğer bölümlerine de ahşaptan yapılmış dekor ürünlerini yerleştirerek elde etmek istediğiniz formu daha güçlü hale getirebilirsiniz. Örneğin modern rustik salon tasarımlarında en çok tercih edilen ahşap askı ve raflar, duvara monte edilmiş açık gözlü dolaplar, eskitme tekniği ile hazırlanmış çerçeveler ile alanınızı daha doğal bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Bunların yanı sıra yere sereceğiniz dokuma kilim ve halılar da bu doğal görüntüyü destekleyecektir. Renk uyumu ve geçişlerine dikkat ederek pastel tonlarda aksesuarlar ile salonunuzu süslemek de bir artı olacaktır. Ayrıca modern rustik salon tasarımları için bitkiler kullanmak da kaçınılmaz bir seçenektir. Salon köşelerine veya rafların üzerine yerleştireceğiniz büyük küçük bitkiler ile doğayla iç içe bir forma ulaşmanız mümkün olacaktır. Konu hakkında daha fazla bilgi almak için Qaraqalem İç Mimarlık Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorumunu Bırak

Your email address will not be published.

TurkishEnglishArabic