Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evin içerisinde en çok zaman harcadığımız odalardan birinin kullanışlı olması tüm hepimizin isteyeceği türden bir tasarımdır. Gelin mutfak tasarımı yapılırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine göz atalım.

Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfaklar, birçok insana göre bir evin en önemli bölümü olarak kabul edilir. Misafirlerin de en çok ilgilendikleri ev bölümü genellikle mutfaklardır. Durum böyle olunca bu alanlara uygulanan tasarımlara verilen önem de artmaktadır. Herkes göze hoş gelen estetik bir mutfağa sahip olmak ister fakat mutfak tasarımı için dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. 

mutfak tasarımları

Evin genel tasarımı, kullanılan ahşap tarzı, dekorasyon stili, cephesi ve tesisatı mutfak tasarımı konusunda dikkate alınması gereken noktalardandır. Uyum ve senkronizasyon, dekorasyon için altın kural niteliğindedir. Haliyle evinizin geri kalan bölümlerindeki dekor ve renkler mutfağınızın nasıl şekilleneceğine dair ipuçları verir. Ayrıca evin cephesi de bu konuda fazlasıyla dikkat edilmesi gereken faktörlerden biridir. Evin cephesine göre pencere yerinin belli olması ve geriye kalan tasarımın buna göre şekillenmesi gerekmektedir. Bazı evlerde tek mutfak dışında ek olarak bir mutfak-kiler mantığı uygulanmaktadır. Mutfak-kiler tasarımı da her zamanki gibi müşterinin talebi üzerine şekillenmektedir.

mutfak tasarım fikirleri

Yalnız bu noktada çalışmayı tercih ettiğiniz firmanın yönergelerini de dikkate almalısınız. Siz işe estetik açıdan bakarken onlar hem estetik hem teknik gözle bakmaktadır. Kileri bulunan mutfaklar genel olarak sade mutfaklara oranla daha ferahtır. Çünkü genellikle göz yoran ve yer kaplayan tüm eşyalar kilerde muhafaza edilmektedir. Tabi bu kileri es geçmek anlamına gelmez. Birçok değerli eşyanın bulunduğu bir ortamı oldukça steril tutmak gerekir. Mesela kiler duvarlarının altyapısı sağlam olmazsa havasızlık sonucu rutubete sebep olabilmektedir. Bu yüzden mutfak-kiler tasarımı da en az diğer dekorasyonlar kadar önemlidir.

Sıfırdan mutfak tasarlamak yerine var olan mutfağınızda ufak tefek yenilikler yaparak da mutfaklarınıza hoş bir form kazandırabilirsiniz. Mutfak yenileme konusunda da tercih edebileceğiniz birçok firma vardır. Yalnız bu noktada da seçtiğiniz firmanın daha önceki işleri ve kullandıkları malzemeye dikkatlice bakmanız gerekmektedir. İşinde uzmanlaşmış ve özveriyle çalışan bir firma, yüzünüzü güldürecektir. Qaraqalem İç Mimarlık Ofisi, tasarım ve dekorasyon işlerinizi kolaylaştırmak ve hayal ettiğiniz alanları yaratmak için çalışmaktadır. İstanbul Kartal’da hizmet vermektedir. Detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.  

Yorumunu Bırak

Your email address will not be published.

TurkishEnglishArabic