qaraqalem-yeni-1
Mekân içinde estetik ve işlevselliğe önem verir, gece gündüz çalışır kalite, zaman ve takip sürecini de dengeleriz. Biz modern çağın gereksinimi olan estetiği mekânlarınıza uygulayarak size özgün yaşam alanları tasarlarız.

İletişim

Modoko 2.Cad. No:264/B Y.dudulu Ümraniye / İSTANBUL

+ 90 (216) 328 81 81
+ 90 (534) 300 30 40

info@qaraqalem.com
destek@qaraqalem.com

Sosyal Medya

Mutfak Tasarımı Yapan Firmalar

En güzel Mutfak Tasarımları güzel ve iyi planlamakla başlar.İyi planlanan bir mutfak, günlük hayatı çok kolaylaştırır!
İster ailenizin için en sevilen yemekleri hazırladığı  acemi bir ahçı olun, ister yeni mutfaklar keşfetmek isteyen bir uzman olun, Yapılacak mutfak ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde tasarlanmalıdır.

Mutfak Tasarımları genellikle  yemek odası, derme çatma çalışma ve eğlence alanı olarak kullanılan bir alan veya sadece  sadece yemek pişirmek için bir alan olmaktan çıkıyor.

Mutfak Tasarımı Evin en işlek bölgelerinden biri olan mutfak, her türlü günlük aile ihtiyacını karşılayan bir alandır.

Mutfak Dekorasyonu yapılırken size özel olamalı ve ihtiyaçlarınıza göre tasarlanmalıdır. İyi bir Mutfak Tasarımı yapılmadan önce bilmeniz gereken bir kaç detay vardır. Mutfak Tasarımı birçok karar verme sürecini de beraberinde getirir. Bu nedenle, sakin kalmanıza ve hayallerinizdeki mutfağı elde etmenize yardımcı olmak için bu Mutfak Tasarımı kontrol listesini sizler için bir araya getirdik.

Mutfak Ada Tasarımı

Bir mutfak tasarlamadan önce dikkat etmeniz gereken 4 detay

Mutfak Dekorasyonu Yapan Firmalar

1-Düzen

İster Mutfak Dekorasyonu yapıyor olun, ister sıfırdan Mutfak Tasarımı başlatıyor olun, mutfak tasarımının ilk adımı yerleşim düzeninize karar vermekten geçer.

Mutfağınızın hangi işlevleri yerine getirmesi gerektiğini kendinize sorun.

Bu, alan içinde bölgeler oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Temizlik, yiyecek ve ekipman saklama, yiyecek hazırlama ve pişirme için geniş bir alana ihtiyacınız olduğunu unutmayın.Bütün alanı kullanmayı planlıyorsanız doğru yerleşimi yapmanız gerekecek.

Mutfak Şekilleri

  • Ada tipi mutfak. Ada tipi mutfak, geniş alanlar için uygundur ve daha çok tezgah alanı yaratır. …
  • Tek duvar tipi mutfak. Çalışma alanının tek bir duvar boyunca sıralandığı mutfak
  • Koridor tipi mutfak. …
  • L tipi mutfak. …
  • U tipi mutfak. …
  • Yarımada tipi mutfak.

2-Stil

Mutfağınızın tarzına erkenden karar vermek, tüm tasarım süreciniz boyunca size yardımcı olacaktır. Dolap seçimlerinden dekora, belirli bir stile sahip olmak, karar sürecini çok daha kolaylaştıracak ve genel estetiğinizi daha uyumlu hale getirecektir.

Modası geçmiş stillerden kaçının.

Tezgah araası cam seçimi,Mutfağınıza kişilik katmanın akıllıca bir yoludur. Seramik, cam, taş ve ayna gibi seçenekler arasından seçim yapabileceğiniz sıçramalar, yaratıcı yönünüzü şımartmanıza olanak tanır ve bir mutfağın stil katsayısını artırı.

Aradığınız görünümden emin değilseniz, zamansız bir stil seçmek en iyisidir. Mutfağınız güzel bir manzaraya sahipse veya bahçeye bakıyorsa,   dışarıdaki hayat eve getirmek akıllıca olacaktır.

Mutfağınızın temel işlevlerini belirleyin: Mutfak düzeniniz ihtiyacınız olan her şeyi karşılıyor mu? 

Kulp Detayları

Mutfak Tasarımı yapılırken Kulp detayları  küçük bir aksesuar gibi görünseler de, kulplar mutfağınızın genel hissine katkıda bulunur. Kulplar, mutfağınızın temasını sağlamlaştıran küçük stil ifadeleri olarak çalışır. Modern bir mutfak hedefliyorsanız gümüş, ince ve yansıtıcı kulpları tercih edin. Mat siyah veya daha büyük düğme tarzı tutamaçlar, sanatsal ve daha ilginç bir etkiye sahip olabilir.

Mutfak Tasarımı Yapan Firmalar
Mutfak Tasarımı Doğru Aydınlatma

3-Aydınlatma

Aydınlatma, mutfağınızın verimliliği için çoğu insanın düşündüğünden çok daha büyük bir rol oynar. 
 
Mutfağınız yeterince aydınlatılmamışsa, orada vakit geçirmek istemezsiniz. Bazı aydınlatma seçeneklerinin daha sonra kurulması imkansızdır (dolap altı aydınlatma gibi), bu nedenle yaratıcı olmak istiyorsanız önceden plan yaptığınızdan emin olun.
 
Önce ortam aydınlatma analizi yapın.
 
Alan boyunca eşit bir ışık dengesi olmasını sağlayın. Mutfağınızın genel ruh halini belirlemenize yardımcı olacağından ambiyans aydınlatmanızı güçlendirmek önemlidir.
 
Ardından, görev aydınlatması gerekenleri hesaplayın. Görev aydınlatması, mutfağınızın fazladan ışığa ihtiyaç duyabilecek belirli alanlarını hedeflemekle ilgilidir. Küçük köşeler, hazırlık tezgahları ve çalışma bölgeleri, yeterince aydınlatıldığında daha keyifli ve kullanıcı dostu olacaktır.Sarkıt aydınlatmayı seçerken çalışma alanlarınızın düzgün şekilde aydınlatıldığından emin olun ve daima oran orantı detayını göz önünde bulundurun. 
Sarkıt, dekoratif aydınlatmanızı seçerek aydınlatma tasarımınızı tamamlayın. 
Kolye ışıklarınızı seçerken daima mutfağınızın boyutunu aklınızda bulundurun.
Doğru aydınlatılmamış bir mutfak darmadağın ve dağınık hissi verecektir.
 

4-Güç ve Aletler

Asla güç ihtiyacını küçümsemeyin.
 
Bu günlerde, sürekli şarj gerektiren cep telefonları,tabletler gibi  küçük cihazlar için  ekstra güç noktalarına her zamankinden daha fazla ihtiyacımız oluyor.
 
Kahve makineleri, kahve değirmenleri  vb gibi cihazlar için evinizin kaç sokete ihtiyaç duyacağı konusunda hesaplarınızı yapın.
 
Yerleşim planı hazırlarken Ürünleriniz için en iyi konumu düşünün.
 
Ailenizin ihtiyaçlarını ve tabii ki ‘isteklerinizi’ düşünmek için kendinize zaman ayırıp,doğru hesaplamaları yapın.
 
Ocak ve fırınınızı yan yana mı yoksa ayrı mı yerleştirmek istiyorsunuz?
 
Mutfağınız tek veya Fransız kapılı bir buzdolabı mı gerektiriyor? Satın almadan önce tüm cihazlarınızın nereye yerleştirileceğini plan üzerinde netleştirin.
Modern Mutfak Tasarımı

Trend Mutfak Tasarımları!

Art Deco Mutfak Tasarımı

İskandinav tarzı Mutfak Tasarımı

Klasik Mutfak Dolabı Tasarımı

İskandinav tarzı Mutfak Tasarımı Yapan Firmalar
Art Deco Mutfak Tasarımı Yapan Firmalar
Klasik Mutfak Dolabı Tasarımı

Beyaz ve Ahşap Mutfak Adası

Kompak Mutfak Tasarımı

Mutfak Kiler Dolabı Tasarımı

Beyaz ve Ahşap Mutfak Adası
Kompak Mutfak Dolabı Tasarımı
Mutfak Kiler Tasarımı

Mavi Mutfak Adası

Zarif Mutfak Tasarımı

Geniş Mutfak Tasarımı

Mavi Mutfak Adası
Zarif Mutfak Tasarımı
Geniş Mutfak Tasarımı

Mutfak tasarımı yaptırmak istiyor ve fikir sahibi olmak istiyorsanız bizimle irtibat kurabilirsin. Her biri kendi dalına uzman olan,İç Mimar ve Mutfak Tasarımcı Ekibimizle Uygulama ve Tasarım Süreçlerinde destek verebiliriz. qaraqalem iç mimarlık ofisi 0216 328 81 81

Kişiye özel projelerimiz için buraya tıklayabilirsiniz..