kendin yap oda dizayn fikirleri

Oda Dekorasyon Fikirleri, Odanız İçin En İyisi!

Çağımızın en büyük problemi olan tüketim çılgınlığına engel olmak için, kendin yap oda dizayn fikirleri en güzel yollardan birisidir.

Oda Dekorasyon Fikirleri

Eski malzemelerinizi atmak yerine onları değerlendirmek anlamına gelen bu kelime grubu insanlar için cazip bir yöntemdir. Çocuklarınız büyüdüğünde onların ranzalarını atmak yerine parçalayıp değerlendirmeyi düşündünüz mü hiç? Ranzalardan çıkan tahtaları bir marangoz yardımıyla istediğiniz gibi şekillendirerek kullanabilirsiniz. En basitinden raflar yapıp odada ortada duran eşyaları, ayak altından kaldırabilirsiniz.

kendin yap oda dizayn fikirleri

Artık eskidiğini düşündüğünüz ürünleri tasarlamak neye uygunsa ona göre bir şeyler yapmalısınız. Mesela eskiyen tenis raketlerinizin içine ayna yerleştirebilir ve odanıza ilginç bir görünüm kazandırabilirsiniz ya da dizüstü bilgisayarlara geçiş yaptığımızdan beri aslında kullanmadığımız ama bir türlü atamadığımız o eski bilgisayarlar… Madem atmaya kıyamıyoruz neden monitöründen bir akvaryum yapmayı denemiyorsunuz? Hem balıklarınız olur hem de kendi ellerinizle yaptığınız bir akvaryum.

Kendin yap oda fikirleri tabii ki bunlarla sınırlı değil.  Mesela bir ihtiyaç olan ve eve mutlaka alınan salçaların kutularını değerlendirebilirsiniz. Dışını istediğiniz gibi renklendirerek içine ledler yerleştirip masa lambası olarak kullanabilirsiniz. Üstelik rengini dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Haftada birçok kez pet şişede su alıyoruz ve bittikten sonra da çöpe atıyoruz. Bu pet şişeleri saksı olarak değerlendirmeye ne dersiniz.

kendin yap oda dizayn fikirleri
Ev Dekorasyonu Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kullanabileceğimiz eşyalardan bir tanesi de eski ahşap merdivenler. Biraz onarım biraz da renklendirmeden sonra, bu eski merdiveni duvara monte edip istediğimiz şeyi üzerinde sergileyebileceğimiz modern bir rafa dönüştürebiliriz. Sizler için birkaç tane daha kendin yap oda dizayn fikirleri sayabiliriz. Sadece su şişelerini değil, yağ ve sirke şişelerini de vazo yapmak için kullanabilirsiniz ya da un eleklerinizi raf olarak kullanmaya ne dersiniz. Gayet dekoratif raflar elde edebilirsiniz. Meyve kasalarını boyayarak kitaplık elde etmek de hoş bir fikir gibi duruyor.

Farklı farklı şişeleri boyayarak avizeler elde etmeye ne dersiniz? Odanızın içinde gayet şık duracak tasarımlar olabilir. Kendin yap oda dizayn fikirleri evinizdeki vantilatörü boyayarak şık bir görünüm kazandırabileceğinizi söylüyor.

Qaraqalem İç Mimarlık Ofisi‘ni arayarak veya sayfalarımızdan diğer tasarım örneklerine de ulaşabilirsiniz.

Yorumunu Bırak

Your email address will not be published.

TurkishEnglishArabic