Pastane Tasarımları Nasıl Olmalı?

İnsanlar pastanelerde sohbet edip, bir şeyler atıştırıp vakit geçirirler ve bu noktada pastane tasarımları önemlidir. Pastane tasarımı nasıl olmalı, bakalım.

Pastane Tasarımları

Pastaneler de tıpkı restoranlar, lokantalar ve kafeler gibi yiyecek içecek üzerine kurulmuş işletmelerdir. İnsanlar bu tip yerlerde sohbet edip, bir şeyler atıştırıp vakit geçirirler ve bu noktada pastane tasarımları oldukça önemlidir. Müşterilerin hem gel al yapabileceği hem de oturup yiyecekleri tüketebileceği pastanelerde, tasarım ve dizayn önem arz eden bir konudur.

Pastane açmak veya var olan pastanenizi değiştirmek, yeni bir hava kazandırmak istiyorsanız, bu konuda çalışan, alanında uzman kişiler ile yani iç mimarlar ile çalışmanız işinizi ve süreci kolaylaştıracaktır. Canlı, havalı ve şirin bir pastaneye, aşağıdaki adımları izleyerek ulaşmanız mümkün olacaktır.

Pastane Dekorasyon Fikirleri

İlk olarak dışa dönük tasarımlar arasında yer alan cam vitrinlerden başlamanız gerekmektedir. Çünkü bu alanlar ürünlerinizi tanıtacağınız, müşteri çekeceğiniz ve reklam yapacağınız alanlardır. Vitrinleri ne kadar ilgi çekici yaparsanız, talep görme yüzdeniz de o derece artış gösterecektir. Ayrıca pastane tasarımları konusunda bir diğer önemli nokta, iç mekan tasarımıdır. Düşünüldüğü zaman pastaneler canlı ve şirin mekanlar olarak akıllara gelmektedir. Bu noktada seçeceğiniz renkler, mobilya ve aksesuar tasarımları bu havaya uygun olmalıdır.

Örneğin soft renklerden seçtiğiniz bir duvar kağıdı üzerine mekana hareket kazandırmak için duvar vitrini dekorasyonu yaptırabilir ve üzerini uyumlu aksesuarlar ile süsleyebilirsiniz. Aynı zamanda şekerlemeler gibi tatlıları da buralara yerleştirerek hem görsel şölen yaratabilir hem de ürünlerinizi sergileyebilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz mobilyalar da duvar tonları ile uyumlu olmalıdır. Sert renk geçişleri olmadan duvarda kullanılan tona göre yine yumuşak bir mobilya rengi tercih etmeniz pastanenizin tatlı havasını güçlendirecektir.

Pastane tasarımları için bir diğer önemli husus ise, ışıklandırmalar olacaktır. Ne çok parlak ne de çok sönük ışıkları seçmemelisiniz. Belki yazılı ışıklandırmalar belki de tavanda yer alan dekoratif ışıklandırmalar ile şık ve şirin bir görünüm kazandırabilirsiniz. Tüm bu çalışmalarda alanında uzman birinden yardım almak doğru tercihler yapmanıza yardımcı olacaktır. Bu noktada Qaraqalem İç Mimarlık Ofisi ile iletişime geçebilir ve pastane tasarımları hakkında bu alanda çalışan deneyimli isimlerle iletişime geçerek daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorumunu Bırak

Your email address will not be published.

TurkishEnglishArabic