Restaurant Dekorasyonu İç Mimarlık Firmaları

Restaurant Dekorasyonu İç Mimarlık Firmaları

Restaurant dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Bu hususlara dikkat etmeniz halinde daha fazla müşteri kitlesine ulaşabilirsiniz. QaraQalem İç Mimarlık olarak biz tasarımını yaptığımız Restaurantların tamamında bu ayrıntıya çok dikkat eder ve projelerimizi ona göre hayata geçiririz. Restoranınız için mükemmel bir yer bulduğunuzu düşünüyorsunuz ancak öyle bir tasarıma sahip olmalı ki yanındaki çevresindeki her yerden çok daha görünür ve fark edilebilir olmasını istiyorsunuz. İşte biz bu noktada devreye girer ve sizin için en iyisini sunarız.

Restaurant tasarımına dikkat etmezseniz siz dünyanın en iyi yemeklerini hazırlıyor ve sunuyor olsanız bile beklediğiniz etkiyi yaratamazsınız. Konuklarınız mekan içerisine girdiğinde iç tasarıma dikkat eder eğer ki siz mekanı tasarımınızla zenginleştiremezseniz o zaman gelirinizi düşürmeye razı olmuş müşterilerin arkadaşlarına ve ailelerine tavsiye etme olasılıkları düşürmeye sebep olursunuz.

Her restaurantın kendine özgü bir tasarımı vardır. Bunun için de tasarım yaparken adım adım kılavuz hazırlamak yerine dikkate alınması gereken önemli ayrıntılara odaklanmak gerekir.

 

Restaurant Dekorasyonu Renk Seçimi

Uzmanlar rengin insan beyni üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğunu söylüyorlar. Çünkü renklerin insanı ikna noktasında alakasının olduğu düşünülüyor. Pazarlamanın bir başka yönü olan renkler beynin farklı hissiyata bürünmesini sağlar.

Biz restaurant tasarımında renk seçiminde her zaman farklı düşünür ve mekanın genel havasına göre hareket ederiz. Kullanılan renkler müşterileriniz yemek yerken onların yedikleri yemeklerden lezzet almalarına etki edecektir. Bunun için hazırladığınız lezzetli yemeklerin sunumlarıyla birlikte çok daha şık ve nezih bir ortam sağlamış olursunuz.  Yiyecek sektöründe kırmızının önemli olduğunu biliyoruz.

Büyük markalar özellikle bu renk üzerinde çok durmuşlardır. Çünkü kırmızının iştah açan bir etkisi vardır. Biz kullandığımız tüm renklerde bu tür