qaraqalem-yeni-1
Mekân içinde estetik ve işlevselliğe önem verir, gece gündüz çalışır kalite, zaman ve takip sürecini de dengeleriz. Biz modern çağın gereksinimi olan estetiği mekânlarınıza uygulayarak size özgün yaşam alanları tasarlarız.

İletişim

Modoko 2.Cad. No:264/B Y.dudulu Ümraniye / İSTANBUL

+ 90 (216) 328 81 81
+ 90 (534) 300 30 40

info@qaraqalem.com
destek@qaraqalem.com

Sosyal Medya

Restaurant Dekorasyonu İç Mimarlık Firmaları

Restaurant dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Bu hususlara dikkat etmeniz halinde daha fazla müşteri kitlesine ulaşabilirsiniz. QaraQalem İç Mimarlık olarak biz tasarımını yaptığımız Restaurantların tamamında bu ayrıntıya çok dikkat eder ve projelerimizi ona göre hayata geçiririz. Restorantınız için mükemmel bir yer bulduğunuzu düşünüyorsunuz ancak öyle bir tasarıma sahip olmalı ki yanındaki çevresindeki her yerden çok daha görünür ve fark edilebilir olmasını istiyorsunuz. İşte biz bu noktada devreye girer ve sizin için en iyisini sunarız.

Restaurant tasarımına dikkat etmezseniz siz dünyanın en iyi yemeklerini hazırlıyor ve sunuyor olsanız bile beklediğiniz etkiyi yaratamazsınız. Konuklarınız mekan içerisine girdiğinde iç tasarıma dikkat eder eğer ki siz mekanı tasarımınızla zenginleştiremezseniz o zaman gelirinizi düşürmeye razı olmuş müşterilerin arkadaşlarına ve ailelerine tavsiye etme olasılıkları düşürmeye sebep olursunuz.

Her restaurantın kendine özgü bir tasarımı vardır. Bunun için de tasarım yaparken adım adım klavuz hazırlamak yerine dikkate alınması gereken önemli ayrıntılara odaklanmak gerekir.

Restaurant Dekorasyonu Renk Seçimi

Uzmanlar rengin insan beyni üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğunu söylüyorlar. Çünkü renklerin insanı ikna noktasında alakasının olduğu düşünülüyor. Pazarlamanın bir başka yönü olan renkler beynin farklı hissiyata bürünmesini sağlar. Biz restaurant tasarımında renk seçiminde her zaman farklı düşünür ve mekanın genel havasına göre hareket ederiz. Kullanılan renkler müşterileriniz yemek yerken onların yedikleri yemeklerden lezzet almalarına etki edecektir. Bunun için hazırladığınız lezzetli yemeklerin sunumlarıyla birlikte çok daha şık ve nezih bir ortam sağlamış olursunuz.  Yiyecek sektöründe kırmızının önemli olduğunu biliyoruz. Büyük markalar özellikle bu renk üzerinde çok durmuşlardır. Çünkü kırmızının iştah açan bir etkisi vardır. Biz kullandığımız tüm renklerde bu tür ayrıntılara dikkat ederiz.  Harika bir konseptiniz, imajınız ve restoranınızın doğru bir şekilde hedeflenmiş olmasına rağmen, kuruluşunuz için doğru renkleri seçmenin ve misafirlerinizin üstündeki psikolojik etkinin önemini unutmayın.

Restaurant Dekorasyonu Dekoru

Restaurant tasarımında özgün olmak önemlidir. Ancak özgünlüğünüzü modern  tasarım ve renklerle taçlandırmak zorundasınız. Mekan içerisinde kullandığınız cam ve çelikten tutunda aydınlatmaya kadar her şeyi düşünmeniz gerekir.Çünkü müşteriler tarz bir restorana tek bir sebep için gitmez.Mekanınızın dekoru elbette önemlidir ancak bütünüyle, yani lezzetiyle tarzıyla dekoruyla her haliyle iyi olan restoranlar sabit müşteri kitlesi kazanabilir. Eğer ki sadece dekor ile müşteri kitlesi edinmeye kalkarsanız, o kitle Yeni bir yer açıldığı an, restoranınızı unutur ve yenisine giderle

Restaurant Dekorasyonu Aydınlatması

Aydınlatma mağazacılıkta önemli bir faktördür. Özellikle Restaurant gibi halka açık bir yerde aydınlatmaya ne kadar dikkat eder ve doğru kullanırsanız kusurlarınızı da o şekilde gizleyebilirsiniz. Aydınlatma sayesinde müşterilerinizin genel yemek deneyimini daha da zenginleştirebilir.Parlak çekici aydınlatma, sıcak bir karşılama görünümü ile yoldan geçenleri bağlayabilir. Ana mekanı geçtikten sonra iç aydınlatma, zihinlerini ve midelerini etkilemeye başlar

Restaurant Dekorasyonunda Tuvaletler

Restaurant dekorasyonunda tuvalet çok önemlidir. Müşteriler bir mekanın nezihliğini tuvaletleriyle değerlendirirler. Bunun için özellikle ıslak zeminleri ne kadar güzel dekore edebilirseniz size bakışta o kadar farklı olacaktır. Daha çok insanı çekmek istiyorsanız en önemli unsur tuvaletlerdir. Biz QaraQalem İç Mimarlık olarak restaurant tasarımında tuvaletlere çok önem veririz. Lavaboya ulaşmak hem kolay olmalı hem de girdiğinizde içerideki kokutan tutunda hijyene varıncaya kadar müşterilerinizi hiçbir şekilde rahatsız etmemeli. Tuvaletlerde hoş kokulu otomatik spreyler kullanmak iyi bir fikirdir ve tüm kapıların düzgün bir şekilde kilitlendiğinden emin olmak da bir diğer önemli konudur.

Restaurant Dekorasyonunda Düzen

Restaurantınızda satmayı düşündüğünüz hizmetin hijyen gerektirdiğini asla unutmayınız. Bunun için özellikle düzen çok önemlidir. İçerideki düzen ne kadar tertipli olursa temizlik personeliniz için o kadar kolay olacağı gibi bakıldığında da temiz bir görüntü sağlayacaktır

Restaurant Dekorasyonu, Restaurant iç tasarımı ve Proje Çizimi Konusunda İstanbul ve Türkiyede Bir çok Projeye İmza Attık. Daha fazlası için Bizimle iletişime Geçiniz.