Restoran Tasarımı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Restoran tasarımı nasıl olmalı? Bu tip tasarımlarda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Restoran tasarım firmaları ile çalışırken nelere dikkat edilmelidir? Gelin birlikte göz atalım.

Restoran Tasarımı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Restoran tasarımı, tasarlayacağınız mekanın rengi, dekoru, aydınlatması, ısıtma ve havalandırma, müşteri kapasitesi ve kesimi gibi birçok iç unsurunu içermektedir. Kaliteli bir işletme için saydığımız her konuya özen gösterilmeli ve doğru tercihler yapılmalıdır.

restoran tasarımları nasıl olmalı

Restoran konsepti oluştururken sorulması gereken birkaç anahtar soru vardır. Bunlardan ilki ve en önemlisi, restoranın hangi kitleye hitap edeceğidir. Herkes bu tip işletme girişimlerine büyük heyecanla girer ve başarılı olmak ister fakat yapılan en büyük hatalardan biri her kesime hitap etmeye çalışmaktır. Bu noktada kimlerin sizin hizmetinizden memnun kaldığını bilmek çok önemlidir. 

Müşteri kitlesine karar verildikten sonra ikinci aşama buna uygun restoran tasarımları seçmektir. Mekanın kapalı ve boğucu havadan uzak olması gerekir. Bunun için duvar zemini ve mobilyalar arasında uyum sağlamak önemlidir. Restoran tasarım firmaları karar vermek konusunda işinizi kolaylaştıracaktır. Örneğin ferah tonlardan oluşan duvarlara daha baskın renklerde mobilya tasarımları tercih edilebilir. Bunun dışında yalnızca dekor yetmeyecektir, restoranın lezzeti, dekoru ve tarzıyla müşteride yer edinmesi gerekir. Çünkü yalnızca görsel memnuniyet sunan bir işletme, bir yenisi açıldığında çok kolay unutulacaktır. Restoran Tasarım ve Dekorasyon Yapan Firmalar konusuna bakarak bu konuda daha da bilgi sahibi olabilirsiniz.

şık restoran tasarımları

Aydınlatma ise düşünülenden çok daha önemli bir faktördür. Restoran gibi halka açık bir yerde, daha da önem kazanır. Doğru restoran uygulama firmaları seçmek sırtınızdan yük alacaktır. Doğru aydınlatma mobilyaları daha hoş gösterir, kusurları gizleyebilir ve müşterinin genel yemek deneyimini daha da zenginleştirebilir. Bunun dışında ısıtma ve havalandırma noktası da bir restoran için oldukça önemlidir. Özellikle yaz aylarında iklimlendirme konusunda iyi olmayan bir işletme müşteri kazanamaz, aksine kaybeder. Ayrıca havalandırmanın iyi sağlanamadığı bir ortamda tüm kokular birbirine karışacak ve herkesi rahatsız edecektir. Restoran uygulama firmaları özellikle bu konularda çok dikkatli seçilmelidir. İşinde uzman bir kadroyla çalışmak kaliteli hizmeti beraberinde getirir.

Restoran tasarım firmaları da mekanın iç dokusu, dekor ürünleri, genel tasarım gibi alanlarda çalışmaktadır. Tümüyle iç konsept tasarımı bu firmalara aittir. Yani bir mekanın başarıya ulaşmasındaki en büyük etkenlerden biri tasarımıdır. Bu noktada çalışacağınız firmayı iyi seçmeniz gerekir. Kaliteli ürünler ve işini özveriyle yapan bir firma her zaman yüzünüzü güldürecektir. Qaraqalem İç Mimarlık Ofisi bu alanda size gereken desteği vermek için çalışmaktadır.

Yorumunu Bırak

Your email address will not be published.

TurkishEnglishArabic