Rustik Lüks İç Tasarım Nedir?

Rustik lüks tasarım, tamamen doğadan ilham alan bir iç tasarım tarzıdır. Rustik tasarımda saf ağaçlar kullanılmaktadır. Bu tasarımda mevcut alanın hepsi ağaç parçaları ile oluşturulur ve rahatlığın ön planda olduğu bir dekorasyondur. 

Rustik Lüks İç Tasarım Nedir?

Rustik lüks iç tasarım firmaları, bu tür tasarımı çoğunlukla, stresli ve yoğun iş ortamından uzaklaşıp kendini doğanın kollarına bırakarak rahat nefes almak isteyen insanlar için önermektedir. Ultra yoğun ahşap kullanılan bu dekorasyon, modernliğin ışığında doğal bir ortam oluşturmaktadır.

rustik lüks tasarım

Rustik lüks iç tasarım yapan iç mimarlık ofisleri tarafından, bu tasarımlarda el yapımı ürünler ve toprak tonlarının sık olarak tercih edildiğini gözlenmiştir. Bunun yanında siyah ve beyaz aksesuar ve mobilya uyumunu da göz ardı etmemek gerekir. Renkler dışından dekorasyon konusunda ise işlenmemiş ahşap bu tarz tasarımın en belirgin özelliğidir. Ayrıca desenli seramik ve karolarla birlikte, kullanacağınız aksesuarlar ile alanınıza daha otantik bir form kazandırabilir ve rahatlığın keyfini çıkarabilirsiniz. Bu konularda kafanız karışık veya en iyisi nedir karar veremiyorsanız, seçeceğiniz rustik lüks iç mimarlık ofisi size yardımcı olacaktır. İç Mimarlık Firmaları konusunda daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

rustik iç mimarlık

Rustik iç tasarımda özellikle dikkat edilmesi gereken noktalardan biri konsept dışına çıkmamaktır. Birbiriyle uyum içinde senkronize olmuş aksesuar ve dekorların yanına sırıtacak herhangi bir eşya koymanız alanın büyüsünü bozacaktır. Bu yüzden bu iş için baştan sona uyum içinde çalışmalı ve anlaştığınız Rustik lüks iç tasarım firması ile bağımlı hareket etmelisiniz. Tasarıma biraz daha göz atacak olursak, mobilyalarda genel olarak ceviz, akçaağaç ve meşe tercih edilmesi doğru karar olacaktır. Kahverengi tonlarından oluşan mobilyalara uyumlu olacak şekilde renkler tercih edilmekte ve kalan dekorasyon buna göre yapılmaktadır. Örneğin ceviz ağacından yapılmış kahverengi bir mobilyaya destek olarak sarı, turuncu ve beyaz sıklıkla tercih edilen renklerdir.

Ayrıca bu tasarımda çiçeklerden de yardım alınabilmektedir. Çiçekler hem ortama doğal bir hava hem de estetik görüntü kazandırır. Çalışacağınız rustik lüks iç tasarım yapan iç mimarlık ofisleri size bu konuda doğru direktifleri verecektir. Evinize rustik tasarımla farklı bir hava katmak istiyorsanız Qaraqalem İç Mimarlık Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorumunu Bırak

Your email address will not be published.

TurkishEnglishArabic