Steakhouse Tasarımları Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşin mutfağına geldiğimizi kelimenin tam anlamıyla söylemeliyiz. Steakhouse, günümüzün trend yeme içme mekanlarından birisidir. Peki böyle bir restoran tipi için tasarımlar nasıl olmalıdır? Gelin birlikte inceleyelim.

Steakhouse Tasarımları Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Steakhouse bilindiği üzere et ve biftek üzerine yoğunlaşılmış restoranlardır. Bu tip işletmelerde müşterilerin birinci kriteri kaliteli et pişirilmesi, yani hizmetten memnun kalmaktır. İkincisi ise görselliktir. Lezzetin yanında yemek yenilen mekanın dekoru müşteriyi devamlı hale getirmek için önemli bir etkendir. Steakhouse tasarımı ne kadar etkileyici olursa müşteri kapasitesi de o kadar artacaktır.  Bu konuyla ilgili olarak Restoran Tasarımı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir? konusuna da göz atabilirsiniz.

steakhouse restoran tasarımları

   Mekanın iç tasarımı birden fazla kola ayrılmaktadır. Bunlar; renk, dekor, aydınlatma, ısıtma ve havalandırma, düzen olarak sıralanabilir. Steakhouse tasarımı alanında Renk ve dekor uyumu canlı tutulmalıdır. Sonuç olarak müthiş kokuların yayıldığı bir ortamda sönük kalmış mobilyalar kimsenin görmek isteyeceği bir görüntü değildir ve duyulan keyfi yarıda bırakacaktır. Ayrıca daha otantik bir tasarım elde etmek için günümüzün modası olan ahşaplar da tercih edilebilir.

Aydınlatma da bir işletmenin en önemli özelliklerinden biridir. Ne çok patlayan ışıklarla göz yorulmalı ne de yetersiz sayıda ışıkla insanlar zor durumda bırakılmalıdır. Olması gereken mekanın büyüklüğü ve şekline en uygun aydınlatma sistemini kurabilmektir. steakhouse uygulama firmaları bu konuda çalışmaktadır. Ayrıca havalandırma ve iklimlendirme konusunda da bu firmalarla çalışılmaktadır. Dikkat edilmesi gereken firmanın işinde ne kadar iyi olduğudur. Havalandırma her işletme için önem arz ederken, steakhouse işletmelerinde bu önem iki katına çıkar. Çünkü et kokusu ne kadar güzel olsa da oldukça ağırdır ve kapalı bir alanda beklediğinde rahatsız edici bir hal alır. Çalışacağınız steakhouse uygulama firması bunları göz önünde bulundurmalıdır. 

steakhouse fikirleri

   İşletmenizin müşteri kapasitesi ve müşteri çekim gücü lezzetli biftekleriniz sayesinde olduğu kadar mekanın görsel şölenine de bağlıdır. Steakhouse tasarım firmaları gerek renk ve desen, gerek mobilya dekorları her alanda mekanı güzelleştirmek için çalışmaktadır. Konsept uyumu sağlamak ustalık gerektiren bir iştir ve güvenebileceğiniz adres bellidir. Tahmin edildiği gibi işin bu noktasında devreye steakhouse tasarım firmaları girer. Alanında uzman bir firma yaptığı tasarımlarla hem sizi hem de müşterilerinizi memnun edecektir. Qaraqalem İç Mimarlık Ofisi de bu alanda sizlere hizmet vermekte ve mekanlarınızı estetik hale getirmek için çalışmaktadır.

Yorumunu Bırak

Your email address will not be published.

TurkishEnglishArabic