Villa Dış Cephe Tasarımı Nasıl Olmalı?

Villa Dış Cephe Tasarımı

Villalar yapıları ve tasarımlarıyla itibariyle göz kamaştıran konutlardandır. Villaların iç tasarımları kadar dış cephe tasarımları da bu nedenle özenle yapılması gerekmektedir. İnsanların vakitlerinin büyük bir kısmını geçirdikleri evleri kişiye huzur veren yapıda olduğu takdirde hayattan daha fazla lezzet alınmasında önemli olacaktır.

Genellikle gelir düzeyleri yüksek olan insanlar villalarda oturmayı tercih etmektedir. Müstakil evler arasında gösterebileceğimiz villalardan beklenen gösterişli ve şık bir tasarıma sahip olmasıdır.

Villaların en önemli özelliği insanlara vermiş olduğu ilk izlenimdir. Zevk ve tercihe göre tasarlanan villalar dış cephe kaplamalarıyla eşsiz bir görsele dönüştürülmektedir.

Profesyonel bir iç mimar desteği ile yaşam alanlarınıza şık ve estetik bir görünüm kazandırabilirsiniz. Sektörde yapılan değişiklik ve yenilikler ile yapılan tasarımlar ile dış cephe kaplamalarında uygulanılacak olan bir birinden farklı tasarımlar yer almaktadır.

Villa dış cephe tasarımları yaşam alanının tarzını en güzel şekilde yansıtmaktadır. Bu nedenle dış cephe tasarımlarında uygulanacak olan renk, kullanılacak renk ve stil bir bütün olarak sizin zevk ve tercihlerinizi doğru şekilde yansıtabilecek ölçülerde olmalıdır. Villaların tasarımında her ne kadar şıklığa ve görselliğe önem verilse de sadece görselliğe takılmayıp yapının konumlanacağı bölgenin iklim şartları da tasarımda mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Bütün unsurlar bir bütünü yansıtacak şekilde yapılan tasarımlar kullanıcısına daha fazla yarar sağlayacaktır.

Villa Dış Cephe Modelleri

Villaların dış cephe tasarımında çok farklı model ve malzeme kullanılmaktadır. Genellikle dış cephe tasarımlarında strafor malzemelere yer verilmektedir. Villalarda görsellik ön planda olduğu için dış cephe tasarımlarında kaliteden asla taviz verilmemesi gerekir. Bu nedenle villa dış cephe tasarımlarında strafordan daha kaliteli özelliğe sahip olan malzemelerin tercihi villanın daha estetik bir yapı kazanmasını sağlayacaktır. Villanın ilk uyandırdığı etkinin çok önemli bir etkiye sahip olması nedeniyle dış cephe tasarımı insanları kendine hayran bırakacak özellikte olmalıdır.

Villaların dış cephe tasarımlarında piyasada bulunan yalıtım malzemesi özelliğine sahip olan dış cephe malzemelerine yer verildiği takdirde montalama ihtiyacı ortadan kalkacaktır. Bu tür malzemelerin yapı üzerine uygulanışı da son derece kolay ve zaman almayan bir iştir. Yalıtım sağlayan malzemelerin kullanımı dış cephe tasarımlarında tasarruf sağlamaktadır. Ayrıca dış cephenizin ömrünü uzatacağından dolayı villa dış cephe tasarımında rahatlıkla kullanacağınız malzemeler arasında yer almaktadır. Poliüretan en güzel yalıtım sağlayan dış cephe tasarım malzemesi olarak bilinmektedir. Dayanıklı ve hafif yapıya sahip olması nedeniyle uygulanması çok kolaydır.

Poliüretan uzun ömre sahip olan ve tutuşmaya karşı yüksek direnci bulunan bir malzeme olması sebebiyle dış cephe tasarımlarında çok fayda sağlama özelliğine sahiptir. Birçok alanda kullanılan poliüretan malzemeler villa dış cephe tasarımlarında kullanılabilecek olan en kaliteli malzemedir. Poliüretan bütün yüzeylere kolaylıkla uygulanabilme özelliğine sahiptir. Hafif olması sebebiyle zor yüzeylere dahi kolaylıkla uygulanabilmektedir. Görselliği sağlama açısından önemli etkiye sahiptir. Çünkü bu malzeme ile her alana uyum sağlayabilecek dekoratif tasarımlar yapılabilir. Poliüretan malzemeler dış cephe tasarımlarında uygulandığı takdirde ısı, ses ve su izolasyonu en verimli şekilde sağlanmış olacaktır. Poliüretan malzemelerin bunca yararına rağmen dış cephe tasarımında strafor tercih edilecekse çok kaliteli ve sağlam yapıda olan malzeme tercih edilmelidir. Fakat tavsiye edilen ve dünya sanayi sektöründe en fazla kullanılan malzeme poliüretandır. Hem dış cephe tasarımlarında hem de yalıtımı sağlamak amacıyla yapıların doğal görünümlerini korumak amacıyla sıkça kullanılmaktadır.

Villa Dış Cephe Fiyatları

Villa dış cephe tasarımlarında mimari değer çok önemlidir. Yaşam alanlarınızın doğal yapısını koruyarak estetik değer katmayı amaçlıyoruz. Qara qalem iç mimarlık olarak sizlerin zevk ve tercihleri doğrultusunda projemizi hazırlıyoruz. Projemizi 3D çizimler yaparak sizlere tasarın bittiğinde alacağı hal hakkında bilgi verip inceleme fırsatı sunuyoruz. Projeyi görüp tasarımı oluşturduktan sonra size fiyat vermekteyiz. Kullanılan malzemeye göre dış cephe tasarımlarımızın fiyatı değişmektedir. Villa dış cephe tasarımlarımız hakkında detaylı bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Yorumunu Bırak

Your email address will not be published.

TurkishEnglishArabic