ucuz dekorasyon

En Şık Ucuz Ev Dekorasyon Fikirleri

Ekonomik açıdan sizi daha az hatta hiç zorlamayacak bir dekorasyon mu istiyorsunuz? O zaman ucuz dekorasyon fikirlerine kesinlikle göz atmalısınız.

Ucuz Ev Dekorasyon Fikirleri

Ucuz dekorasyon, bir anlamda pahalı dekorasyonların taklidi demektir. Hem şık hem de size özgü dekorasyonları oldukça düşük bir maliyete indirmek hiç de zor değil. Öncelikle biraz araştırma, biraz hayal gücü ve el becerisi bu işi çözecektir. Ucuz dekorasyon yapmak istiyorsanız, işe eskidiğini düşündüğünüz eşyaları yenilemekle başlayabilirsiniz. Örneğin koltuklarınızın döşemesi artık eskimişse yenisini almak yerine onları kaplatmalısınız ya da eskidiğini düşündüğünüz ahşap eşyaları boyayıp biraz da hayal gücünüzün ortaya çıkaracağı figürleri üzerlerine uygulayarak yeni gibi duran harika mobilyalar elde edebilirsiniz.

ucuz dekorasyon

Ayrıca eskicilerden alacağınız birkaç parçanın üzerinde oynamaya yaparak eşi benzeri olmayan ürünler elde edebileceğinizi de unutmayın. Evinizdeki eşyaları amaçları neyse ona göre kullanmak zorunda değilsiniz. Ucuz dekorasyon istiyorsanız, eşyaları üzerinde birkaç oynamayla başka işlevlere büründürmenin bize çok yardımcı olacağını bilmelisiniz. Çaydanlıklarınızı vazo olarak kullanmaya ne dersiniz? Gidip satın alacağınız bir vazodan çok daha fazla hoşunuza gidecektir ya da evinizdeki ahşap merdiveni boyayıp etrafını ledlerle çevirerek aydınlatma olarak kullanabilirsiniz.

Çerçeve Kullanmaktan Çekinmeyin!

Evinizde bolca çerçeve kullanabilirsiniz. Dışarıdan oldukça ucuza bolca çerçeve alabilirsiniz. Hatta çerçeveleri ahşap seçerek, hayal gücünüzü kullanarak gönlünüzce şekillendirebilirsiniz. Amacınız ucuz dekorasyon ise her şeyi takım kullanmaktan vazgeçmelisiniz. Örneğin elinizde bulunan sandalyelerin her birini farklı renklere kaplayarak ahşap bir yemek masasını daha modern bir hale getirebilirsiniz.

ucuz dekorasyon
Ev Dekorasyonu Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ayrıca basit malzemeleri işlevsel birer dekorasyon eşyasına dönüştürebilirsiniz. Mesela meyve kasalarını boyayıp, duvara monte ederek güzel bir kitaplığa sahip olabilirsiniz ve bunun gibi birçok fikir üretebilirsiniz.  Evinizde bolca kırlent ve minder kullanabilirsiniz. Birbirinden farklı renklerde kırlentler veya minderlerin evinizi ne kadar modern bir hale getirdiğini göreceksiniz.  Ucuz dekorasyon için vazgeçilmez bir eşya daha vardır ki bu da raftır. İsterseniz satın alarak isterseniz de kendiniz yaparak bolca raf kullanmalısınız.

Dekorasyon konusuyla ilgilenen firmalar bu anlamda size oldukça yardımcı olacaktır. Bunun için Qaraqalem İç Mimarlık Ofisi sayfasından daha çok fikre ulaşabilirsiniz.

Yorumunu Bırak

Your email address will not be published.

TurkishEnglishArabic