Eviniz İçin İç Tasarım Trendleri

Evinizi yenilemek istiyorsunuz ancak tasarım konusunda kararsız mısınız? Gelin bu karar aşamasını biraz da netleştirmek için iç tasarım ve uygulama konusuna biraz daha yakından bakalım.

Eviniz İçin İç Tasarım Trendleri

Evler, insanların hem en özel hem de en çok vakit geçirdiği alanlardır. Yani hayatımızın çok önemli bir kısmını kaplamaktadırlar. Haliyle bu ortamları daha şık, daha konforlu hale getirmek herkesin isteyeceği bir durumdur. Gelişen dünyada her şey gibi tasarımlar da oldukça büyük değişimlere uğramıştır. Hatta durum öyledir ki sadece birkaç sene önce ortaya çıkan bir tasarım şu anda demode olarak tabir edilebilmektedir.

iç Mimarlık, iç Mimarlık Ofisi, iç Mimarlık ofisleri

Evlerinizi yenilemek veya iç tasarımda değişiklikler yapmak istiyorsanız, öncelikle bu konuyla ilgilenecek kişiden emin olmanız gerekir. İç mimarlık herkesin yapabileceği bir iş değildir. Çünkü bu baştan sona bir süreç sorumluluğudur ve konsept uyumundan dizayna kadar her konudan sorumlu olmak demektir. Bu noktada seçeceğiniz iç mimarlık ofisi ile detaylı görüşmeler yapmalısınız. En Ünlü İç Mimarlık Firmaları konumuzdan da iç mimarlık firmalarıyla ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Dekorasyon trendlerine bakıldığı zaman, duvar boyalarında özellikle son dönemde soft ve gri tonların rövanşta olduğu görülmektedir. Bu durumun en büyük sebebi göz yormayan sakin bir ortam oluşturma çabasıdır. Mobilyalarda ise pastel tonlar sıklıkla tercih edilmektedir. Yastıklar, koltuk takımları veya yemek takımları pastel renklerden oluşmaktadır. Bu ortama ferah bir hava katmaktadır. İç mimarlık ofisleri genellikle en çok ahşap malzemelerden faydalanır. Ahşap, samimi ve şık bir ortamı aynı anda yakalamanız için harika bir tercihtir. Bunun zıttı sayılabilecek şekilde zeminlerde ise daha çok beton ve çimento renkleri tercih edilmekte. Bu ortama daha soğuk bir hava katsa da ortama yerleştireceğiniz canlı aksesuarlar bunun önüne geçecek ve hoş bir görüntü oluşturacaktır.

iç mimarlık tasarım

Aksesuarlardan yola çıktığımızda, soft bir duvar ve sakin bir zeminin döşendiği bir alan, canlı ve hoş aksesuarlar ile hareketlendirilebilir. Anlaşacağınız iç mimarlık ofisi bu konuda size gerekli bilgilerde verecek ve yardımda bulunacaktır. Son olarak değinilmesi gereken nokta tasarımda kullanılacak desenlerdir. İç tasarım ve iç mimarlık trendlerine bakıldığında geometrik şekillerin yüksek çoğunlukta tercih edildiği görülmektedir. Hem duvar kağıtları hem de dekorasyon ürünlerinde geometrik tasarımlar tercih edilebilir.

Evinizi yenilemeye karar verdiyseniz ve işinde uzman iç mimarlık ofisleri arıyorsanız, Qaraqalem İç Mimarlık Ofisi sizler için çalışmakta ve kendini yenilemektedir. Detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Yorumunu Bırak

Your email address will not be published.

TurkishEnglishArabic