İç Mimarlık Nedir? İç Mimar Kime Denir?

Evin dekorasyonu ve tasarımı söz konusu olduğunda ilk başvurduğumuz kişiler muhakkak iç mimarlık ofisleridir. İç mimarlık firmaları ne iş yapar, iç mimarlık nedir diyecek olursanız hazırladığımız bu içerik faydalı olacaktır.

Eğrisiyle Doğrusuyla İç Mimarlık Nedir?

İç Mimarlık, evin ya da ofisin veyahut dekorasyonuyla ilgilenilen herhangi bir yerin söz konusu araçlarını, mobilyalarını, hammaddelerini ve daha saymakla bitmeyecek pek çok ince detayını düşünüp planlama ve hayata geçirme işidir. Bu anlatımı biraz süslemek gerekirse iç mimarlık esasında yaşam alanlarının tasarlanması sürecinde, bu alanlarda geçirilen zamanın daha kaliteli olmasına ve kullanışlı olmasını sağlamaktan ibarettir.

iç mimarlık tasarım, İstanbul Anadolu Yakası İç Mimarlık Ofisleri

Elbette kabataslak bir tabir olduğunu söylemeliyiz bu tabirin. Kabataslak bir tabir diyoruz çünkü bu işi eğitim almadan yapmanız mümkün değildir. İstanbul Anadolu Yakası İç Mimarlık Ofisleri konusunda oldukça zengin bir yerdir. Ancak bahsettiğimiz gibi bu meslekte eğitim önemli olduğu kadar mesleki deneyim de önemlidir. Bu konu bakımından iç mimarlık firmaları ile anlaşma yapmadan önce dikkatli bu kriterler göz önüne alınarak seçimler yapılmalıdır.

İç Mimarlık, pek çok alanda hizmet verebilmektedir. Bu az önce de bahsettiğimiz gibi ofis tasarımları, restoran tasarımları, showroom tasarımları, mağaza tasarımları, ev dekorasyonu, mutfak tasarımları gibi çoğaltılabilir örnekleri mevcuttur. Her bir tasarım ve dekorasyon için farklı adımlar izlenmektedir.

Örneğin mağaza tasarımları ile ev dekorasyonlarını bir tutamayız. Mağaza tasarımlarında satış odaklı olunurken ev tasarımlarında kullanışlılık ve kişisel zevkler ön planda olacaktır. Bu konu hakkında Bir Showroom Tasarlarken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Detay konusu yerinde bir kaynak olabilir.

Bu durumda iç mimarların tek bir alana yönelmesini bekleyemeyiz. İstanbul Anadolu Yakası İç Mimarlık Ofisleri arasında da böyle bir ayrım yoktur zaten. Genel olarak iç mimarlar iç mekan tasarımları yaparken dikkate aldığı birkaç nokta vardır. Bunlar renk, ışığın konumu, ışığın şiddeti, yüzey dokuları, materyal şekilleri, odanın yankısı, akustik durumu gibi genel durumlarda incelenen noktalardır.

İç mimarlık firmaları arasında İstanbul Anadolu Yakası konumunda önde gelen firmalardan biri ve uzun yıllardır varlığını sürdüren QaraQalem İç Mimarlık Firması, yukarıda saydığımız pek çok iç mekan tasarımlarında sizlere hizmet vermektedir. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bizleri arayabilir veya sitemiz üzerinden referanslarımıza göz atabilirsiniz.

Yorumunu Bırak

Your email address will not be published.

TurkishEnglishArabic