Kurumsal Ofis Tasarımı

Kurumsal Ofis Tasarımı

Öncelikle hiç kimse soğuk beton ve bembeyaz bir florans altında saatlerce çalışmak istemek. Kurumsal ofis tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken şeylerden biridir, çalışanlarınızın koşarak işe gelmek isteyecekleri bir alan yaratmak. Ofisinizde sosyal imkanlar bulundurmalı, eğlenceli mekanlar oluşturmalı ve dinlenme alanları yaratmalısınız. Bu tarz ofislere çalışanlar çok daha istekli geliyor ve bu sayede de daha verimli, aynı zamanda da daha yaratıcı işler çıkarabiliyorsunuz. Yani aslında bir bakımdan ofislere çalışılacak yer gibi değil, yaşanılacak yer gibi bakmak gerekiyor. Ofis tasarımınızı oluştururken ilk yapmanız gereken şirketin vizyonunu düşünerek yaptığınız işe de vurgu yapacak bir ofis oluşturmak olmalıdır.

Ofis Tasarımı Nasıl Olmalı? Ofis Tasarımının Püf Noktaları

Ofisinizi dizayn ederken ilk önce marka kimliğinizi ön plana çıkarmanız gerekir. Ofis kimliği için kullanacağınız her renk ve bu bağlamda kullanacağınız diğer şeyler ofis tasarımınızın temelini oluşturacaktır. Kurumsal ofis tasarımı için önemli olann bir diğer nokta ise, ofisinize girecek olan insanın herhangi bir kargaşa görmemsi için kalabalık bir düzen oluşturmamalısınız. Örneğin arşivleriniz için ofisinizde dekoratif bir doya dolabı bulundurmalı ve ortadan kaldırmalısınız. Ofislerde dikkat edilmesi gereken başka bir nokta depolama alanıdır. Bu depolama alanı hem erişebileceğiniz bir yerde bulunmalı hem de kimsenin gözünü yormamalıdır. Kullanılmayan eşyaların bulunacağı bu alan kurumsal ofis tasarımı yapılırken genellikle ikinci planda tutulur.

Ofisinizin kurumsal kimliğini sağlamlaştırmak için şık ve akılda kalan bir dekorasyon oldukça önem taşır. Yani ofisinizde büyük değişiklikler yapmadan modern ve şık mobilyalarla dikkat çeken bir ofis oluşturmanız mümkün. Ofislerde halı ve perde gibi ev tekstiline dahil olan ürünlere pek yer verilmese de doğru ürünler kullanıldığında bu tekstil ürünleri ofisinizi çok şık ve iddialı bir hale getirebilir. Kurumsal ofis tasarımı çerçevesinde açık ofis planı oluşturmak hem dinamik hem de rahatlatıcı bir iş ortamı için mükemmel bir seçimdir. Bu tip ofislerde genellikle yaratıcı mobilyalar kullanılır. Ofiste ilgi çekecek bir diğer şey ise duvar dekorasyonudur. Örneğin şık duvar kağıtları ve duvarda kullanacağınız led veya spot ışıklar ofisinizi dikkat çekici hale getirecektir.

Bu konu hakkında daha fazla bilgi için Qaraqalem İç Mimarlık Ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumunu Bırak

Your email address will not be published.

TurkishEnglishArabic