İstanbul ofis dekorasyonu

Ofis Tasarımlarında Renk Seçimlerinin Önemi Nedir?

İstanbul ofis dekorasyonu yapan firmayı ve ofisinizin rengini seçemediniz mi? İşte doğru tercih yapmak için bir kılavuz!

Renk ve İstanbul Ofis Dekorasyonu Seçimi 

Bilgilerimizi, becerilerimizi, yaratıcılığımızı kullanmamız gereken çalışma ortamlarında, evlerimizden çok daha fazla zaman geçiriyoruz. Bu ortamlarda kullanılan renkler ile sağlıklı ve ferah bir atmosfer yaratabilmek mümkün. Hem İstanbul’daki kapalı ve çok katlı plazada bulunan çalışanlarınızın ergonomisine uygun nasıl bir ortam yaratacağınızı bulamadıysanız hem de İstanbul ofis dekorasyonu yapan firmayı seçmekte zorlanıyorsanız bu makalemiz tam size göre!

İstanbul ofis dekorasyonu

Seçeceğiniz mobilyaların, aksesuarların, ofis duvarlarının ve hatta zemin renginin dahi çalışanların ruh haline ve mesleki motivasyonlarına, yaptığınız işin uygunluğuna, ofisin resmiyet havasına etki edecektir.

  • Eleştirel bir bakış açısı mı istiyorsunuz? Aradığınız renk kırmızı!

Kırmızı, yüksek dalga boyuna sahiptir. Oldukça aktif olan bu renk, kalbin atış hızını ve kan basıncını artırır. Artan kan basıncı da algıları geliştirir. Bu sayede insan olduğundan daha dikkatli davranacak ve sorunları daha eleştirel bakış açısıyla değerlendirebilecektir. Kırmızı, tasarım ofisleri için seçilebilecek en ideal renktir.

İstanbul ofis dekorasyonu
Ofis Tasarımı Nasıl Olmalı? Ofis Tasarımının Püf Noktaları
  • Rahatlatıcı ve güven verici bir ofis rengi için mavi ve yeşil

Tabiatta en sık karşılaştığımız, huzuru ve barışı temsil eden mavi ve yeşil, ofis içinde odaklanmayı kolaylaştırabilir. Aynı zamanda daha mutlu ve yüksek motivasyonlu bir çalışma ortamı yaratabilir. Kan akışını yavaşlatıcı etkisine sahip mavi rengi huzurlu bir ofisin sırrı olabilmektedir. Seçebileceğiniz bu iki alternatifle hem yenilikçi bakış açısının hem de çözüm odaklı stratejilerinin ortaya çıktığı iş ortamı yaratabilirsiniz. 

  • Diğer renkler sizin için neler sunuyor? 

Çalışanlar arasında rekabet ve hırs istiyorsanız güç, tutku ve hırsın rengi olan siyahı tercih edebilirsiniz. Ancak, ışığı emdiği için tüm duvarlarda siyah kullanmamanız gerektiğini de söylemeliyiz. 

Ofislerin en popüler rengi olan beyaz, saflığın simgesidir. Süreklilik, şeffaflık, güven için tercih edilebilir. 

İstanbul ofis dekorasyonu yapan firmalara bakıldığında en iyiler arasında yer alan QaraQalem İç Mimarlık Ofisi olarak bizler her zaman kendini güncellemekte, bir adım ileri taşımakta ve müşteri memnuniyeti ile çalışmaktayız. 

Yorumunu Bırak

Your email address will not be published.

TurkishEnglishArabic